Интернет-аптека онлайн.Поиск лекарств в сети аптек по Украине. Заказать и купить легальные таблетки онлайн
На главную
Интернет аптека Каталог лекарств

Абилифай табл. 10 мг №28Абилифай табл. 10 мг №28

Лекарственная форма: табл. 10 мг
Количество в упаковке: 28
Производитель: BMS Manufacturing (США)

Цена: 2 500 грн
  Добавить в корзину 
Доставка по всей Украине!

Инструкция Абилифай табл. 10 мг №28 :

Абіліфай (Abilify)

склад

Активна речовина: 5 мг або 10 мг або 15 мг або 30 мг арипіпразолу. Допоміжні компоненти: для всіх дозувань: крохмаль кукурудзяний, лактози моногідрат, магнію стеарат, гідроксипропілцелюлоза, целюлоза мікрокристалічна.

Фармакологічна дія

Абіліфай - нейролептичний препарат. До складу препарату Абіліфай входить арипіпразол - речовина, що має високу афінність до D3- і D2-дофамінових рецепторів, серотонінових рецепторів 5HT1a і 5HT2a, а також помірною аффинностью до серотонінових рецепторів 5HT2c і 5HT7, D4-дофамінових рецепторів, Н1 рецепторів гістаміну і альфа 1 -адренорецепторів (згідно з дослідженнями in vitro). Терапевтичний ефект препарату Абіліфай при шизофренії реалізується за рахунок агонистического впливу арипіпразолу на 5HT1a рецептори серотоніну і D2-дофамінові рецептори, а також антагоністичного впливу на 5HT2 рецептори серотоніну. Деякі ефекти арипіпразолу реалізуються за рахунок спорідненості не тільки до дофамінових і серотонінових рецепторів. Також для препарату характерна деяка аффинность до ділянок, що регулює зворотне захоплення серотоніну. Арипіпразол не має спорідненості до мускаринових рецепторів. В ході експериментів на тваринах встановлено агонізм препарату до дофаминергической гіпоактивності і антагонізм до дофаминергической гіперактивності.

Показання до застосування

Абіліфай застосовують в терапії пацієнтів з нападами (гострими) шизофренії. Препарат також може застосовуватися для підтримуючого лікування у осіб з шизофренією. Таблетки Абіліфай можуть бути рекомендовані для лікування гострих форм маніакальних епізодів, які розвинулися при біполярному розладі першого типу. Також Абіліфай може використовуватися як підтримуючу терапію при біполярному розладі першого типу після перенесеного змішаного або маніакального епізоду.

Спосіб застосування

Абіліфай приймають перорально, незалежно від їжі. У зв'язку з можливими порушеннями пам'яті, рекомендується контролювати прийом препарату Абіліфай пацієнтом. Дозування визначають залежно від характеру захворювання, супутніх захворювань і проведеної терапії. Пацієнтам, яким понад 65 років, а також пацієнтам з порушеними функціями печінки і нирок корекція дози не потрібна. Дозування при шизофренії: Абіліфай призначають в початковому кількості 10-15 мг / добу (приймають арипіпразол 1 раз на добу). Підтримує (середня) доза - 15 мг / добу. Доза може бути скоригована лікарем, в клінічних дослідженнях підтверджена ефективність арипіпразолу в діапазоні доз 10-30 мг / добу. Дозування при маніакальних епізодах на тлі біполярних розладів: Абіліфай призначають в початковій дозі 15-30 мг / добу (приймають арипіпразол 1 раз на добу). Зміна дози можна проводити з інтервалами від 24 годин. Доза може титрувати лікарем, в дослідженнях підтверджена ефективність в межах доз 15-30 мг / добу при курсовому прийомі тривалістю 3-12 тижнів. Ефективність та безпечність доз понад 30 мг / добу, не оцінювалася в клінічних дослідженнях. Якщо у пацієнтів з біполярним розладами першого типу, а також змішаними епізодами або маніакальними епізодами на фоні 6 тижневого курсу прийому препарату Абіліфай (15-30 мг / добу) не відзначалося симптомів, таку підтримуючу терапію вважають ефективною. Необхідно періодично проводити діагностику для визначення доцільності подальшої підтримуючої терапії.

Побічна дія

При терапії таблетками Абіліфай можливо таке небажаної вплив на:

ССС: тахікардія або брадикардія, гіпотензія (в тому числі ортостатична), атріовентрикулярна блокада, ішемія серцевого м'яза, флебіт, екстрасистола, відчуття серцебиття, збільшення QT-інтервалу, крововиливи, недостатність серця, тромбоз глибоких вен, фібриляція передсердь, зупинка серця. У рідкісних випадках: втрата свідомості, ішемія головного мозку, тріпотіння передсердь, вазовагальний синдром, тромбофлебіт. Шлунково-кишкового тракту: зміна апетиту, утруднення ковтання, карієс, метеоризм, гастрит, гастроентерит, гастроезофагеальний рефлюкс, гінгівіт, кровотечі шлунково-кишкового тракту, геморой, слабкість анального сфінктера, коліт, стоматит, виразка слизових, оральний кандидоз, відрижка, набряк мови, фекалома, жовчнокам'яна хвороба, холецистит, блювота, порушення стільця. У рідкісних випадках: підвищена активність АЛТ і АСТ, панкреатит, езофагіт, блювота з кров'ю, кровоточивість ясен, хейліт, перфорація стінки шлунково-кишкового тракту, збільшення печінки, гепатит.

Опорно-рухову систему: рабдоміоліз, збільшення активності креатинфосфокінази, ревматоїдний артрит, тендиніт, артрит, тендобурсит, міопатія, біль в м'язах, м'язова слабкість, судоми і посмикування м'язів, біль в кістках і суглобах. ЦНС: екстрапірамідні стану, запаморочення, порушення психомоторної активності, нервозність, депресивні стани, тремор, гіперсалівація, маніакальні і суїцидальні думки, порушення ходи, сплутаність свідомості, ворожість, безсоння, акатизія, сонливість. У рідкісних випадках: галюцинації, буккоглоссальний синдром, ейфорія, зниження рефлексів, нав'язливі думки, дистонія, нейролептичний злоякісний синдром, парестезії, зниження пам'яті і концентрації, зміни лібідо, ступор, амнезія, гіперактивність, панічні реакції. Крім того, можлива поява синдрому неспокійних ніг, деперсоналізації, гіперрефлексії, міоклонусу, підвищення чутливості до подразників.

Дихальну систему: задишка, бронхоспазм, носова кровотеча, ларингіт, гикавка, пневмонія. У рідкісних випадках: кашель з кров'ю, посилення виділення мокротиння, аспіраційна пневмонія, сухість слизової носа, гіпоксія, легенева емболія, недостатність дихання, набряк легенів, апное. Органи почуттів: біль у вухах, кон'юнктивіт, сльозотеча, зміна смаку, отит, катаракта, біль в очах, часте моргання, глухота, очні крововиливи, диплопія, дзвін у вухах, світлобоязнь. Сечостатеву систему: лейкорея, порушення сечовипускання, гематурія, цистит, затримка сечовипускання, аменорея, дизурія, вагінальні кровотечі, передчасна еякуляція, кандидоз, менорагія, камені в нирках, ниркова недостатність, поліурія, ніктурія, нетримання сечі. У рідкісних випадках: цервіцит, біль в молочних залозах, аноргазмія, галакторея, печіння в області зовнішніх статевих органів, хвороблива ерекція, гінекомастія, гликозурия, сечокам'яна хвороба. Реакції алергічного характеру: кропив'янка, макулопапульозний висип, екзема, ексфоліативний дерматит, свербіж, гіпергідроз, сухість шкіри, облисіння, акне, везікулобуллезном висип, себорея, псоріаз, анафілаксія, набряк Квінке. Інші негативні явища: імпотенція, грипоподібний синдром, біль в шиї і грудей, скутість в горлі, здуття живота, слабкість, скутість щелеп, головний біль, біль в районі тазу, периферичні набряки, набряклість обличчя, напруга в грудях. Крім того, можливі гіперглікемія або гіпоглікемія, гіперліпідемія, гіпербілірубінемія, гіперкреатинінемія, гіперурикемія, гіперхолестеринемія, збільшення або зниження рівня калію і натрію в сироватці, отримання кислої проби сечі. Реєструвалося також розвиток подагри, ціанозу, зневоднення, спраги, залізодефіцитної анемії, ожиріння.

Окремі негативні явища на тлі терапії: Суїцидальні спроби: Думки про суїцид і суїцидальні спроби характерні для пацієнтів з психозами, при терапії таких пацієнтів рекомендується використовувати мінімальні дози арипіпразолу і контролювати стан і поведінку пацієнта. Медикаментозну терапію слід проводити одночасно з психотерапією. Пізня дискінезія: При збільшенні тривалості терапії нейролептиками підвищується ризик появи пізньої дискінезії. При появі симптомів даного стану необхідно знизити дозу арипіпразолу або скасувати його прийом. Після відміни препарату Абіліфай існує ймовірність посилення ознак пізньої дискінезії, у окремих пацієнтів симптоми з'являються вперше після припинення прийому таблеток Абіліфай. Нейролептичний злоякісний синдром: У пацієнтів, які отримували лікування нейролептиками, включаючи

арипіпразол, описані випадки виникнення нейролептичного злоякісного синдрому, який супроводжується ригідністю м'язів, порушеннями психіки, гіперпірексія, нерегулярним тиском і пульсом, а також пітливістю, рабдомиолизом, гострою недостатністю нирок і підвищенням активності креатинфосфокінази. Якщо у пацієнта виникають симптоми нейролептического злоякісного синдрому необхідно відмінити прийом нейролептиків.

Гіперглікемія: У пацієнтів, які отримували атипові нейролептики, в деяких випадках розвивалася гіперглікемія (яка може бути пов'язана з кетоацидозом) і гіперосмолярна кома (іноді з летальним результатом). Прямий зв'язок між лікуванням атиповими нейролептиками і порушенням глікемічного типу точно не встановлена, проте пацієнти, у яких виявлено цукровий діабет, повинні проводити моніторинг рівня глюкози. Необхідність контролю рівня глюкози також стосується осіб з ризиком діабету.

Протипоказання

Абіліфай не призначають при непереносимості арипіпразолу. У педіатрії не застосовується Абіліфай. Слід з обережністю застосовувати Абіліфай у пацієнтів з цукровим діабетом, а також при наявності факторів ризику виникнення діабету (включаючи зайву вагу і випадки діабету в сімейному анамнезі). Крім того, Абіліфай можна призначати виключно після оцінки ризиків / користі пацієнтам з: ІХС, недостатністю серця, інфарктом в анамнезі, порушеннями провідності.

Станами, при яких підвищений ризик гіпотензії (включаючи дегідратацію, прийом гіпотензивних засобів і гиповолемию), а також на цереброваскулярні захворювання (у таких пацієнтів підвищений ризик ортостатичної гіпотензії). Судорожними припадками і станами, при яких знижений судомний поріг. Підвищеним ризиком гіпертермії (в тому числі при фізичних навантаженнях, терапії антихолінергічними препаратами, гіповолемії, перегріванні). Високим ризиком аспіраційної пневмонії (в зв'язку з можливістю порушення моторики стравоходу і аспірації). При призначенні препарату Абіліфай необхідно порекомендувати пацієнту відмовитися від водіння автомобіля.

вагітність

Клінічних досліджень препарату Абіліфай у вагітних не проводилося. Слід проводити ретельну оцінку ризиків і користі при необхідності призначення арипіпразолу вагітним. У дослідженнях на тваринах арипіпразол визначався в молоці щурів, аналогічних досліджень у людини не проводилося. Абіліфай не слід призначати жінкам, що годують.

Передозування

У дослідженнях арипіпразолу є інформація про разовому прийомі дози 1080 мг, який супроводжувався розвитком передозування і мав щасливий кінець. При інтоксикації Арипіпразол у пацієнтів спостерігалося розвиток сонливості, блювоти, слабкості і діареї. У пацієнтів, які були госпіталізовані у зв'язку з передозуванням препарату Абіліфай, не відзначалося змін ЕКГ, лабораторних і фізіологічних показників. При постмаркетингових дослідженнях реєструвалися випадки прийому дорослими хворими до 450 мг арипіпразолу, після яких розвивалася тахікардія. У дітей при передозуванні (разовий прийом до 195 мг) розвиваються потенційно небезпечні ефекти, включаючи втрату свідомості і екстрапірамідні симптоми. Лікування передозування препарату Абіліфай включає симптоматичні засоби, що підтримують заходи (в тому числі забезпечення нормальної прохідності дихальних шляхів, ШВЛ, оксигенизации). При лікуванні передозування необхідно враховувати клінічні симптоми і контролювати функцію серцево-судинної системи з реєстрацією ЕКГ (для своєчасного виявлення порушень ритму). Застосування сорбентів (зокрема активованого вугілля) на протязі години після прийому таблеток Абіліфай перорально знижує пікові рівні арипіпразолу і AUC на 41% і 51% відповідно. Ефективність гемодіалізу при інтоксикації Арипіпразол не вивчена, але теоретично (з огляду на ступінь зв'язку з альбумінами і характер екскреції) гемодіаліз не приводить до значного зниження сироваткових рівнів даного препарату.

Форма випуску

Таблетки Абіліфай, що мають маркування, що відповідає дозуванні, по 7 штук в алюмінієвих ламінованих чарункових упаковках, в картонній пачці 4 блистерні пластини.

Умови зберігання

Абіліфай необхідно зберігати в місцях, до яких не мають доступу діти, при кімнатній температурі. Таблетки Абіліфай придатні 3 роки після випуску.