Интернет-аптека онлайн.Поиск лекарств в сети аптек по Украине. Заказать и купить легальные таблетки онлайн
На главную
Интернет аптека Каталог лекарств

Овестин® крем вагинал. туба 15 г №1Овестин® крем вагинал. туба 15 г №1

Лекарственная форма: крем вагинал. туба 15 г
Количество в упаковке: 1
Производитель: Aspen Europe GmbH

Цена: 1 320 грн
  Добавить в корзину 
Доставка по всей Украине!

Инструкция Овестин® крем вагинал. туба 15 г №1 :

Форма випуску

Крем вагінальний 1 мг / г. По 15 г крему міститься в алюмінієву тубу, закривається загвинчують поліетиленовим ковпачком. Туба з аплікатором, що складається з стіренакрілонітрілового циліндра і поліетиленового поршня, і інструкцією із застосування поміщаються в картонну пачку.

упаковка

15 г - туби алюмінієві в комплекті з аплікатором - пачки картонні.

Фармакологічна дія

Фармакотерапевтична група: Естроген

Код АТС G03CA04

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Препарат Овестін® містить естріол - аналог природного жіночого гормону. Він заповнює дефіцит естрогенів у жінок в постменопаузальному періоді і послаблює симптоми менопаузи поста. Найбільш ефективний естріол в лікуванні сечостатевих розладів. У разі атрофії слизової оболонки нижніх відділів сечостатевого тракту естріол сприяє нормалізації епітелію сечостатевого тракту і сприяє відновленню нормальної мікрофлори та фізіологічного рН у піхві. В результаті чого він підвищує опірність епітеліальних клітин сечостатевого тракту до інфекції і до запалення, знижуючи такі скарги, як хворобливість при статевому акті, сухість, свербіж у піхві, зменшує ймовірність виникнення вагінальних інфекцій та інфекцій сечового тракту, сприяє нормалізації сечовипускання і запобігає нетримання сечі.

На відміну від інших естрогенів естріол має короткий період дії, оскільки в ядрах клітин ендометрія він утримується протягом короткого проміжку часу. Передбачається, що одноразове введення добової дози не викликає проліферації ендометрія. Тому не потрібно циклічного введення прогестагена і не виникає кровотеч відміни. Крім того, показано, що естріол не збільшує мамографічної щільності.

Фармакокінетика

Інтравагінальне введення естріолу забезпечує оптимальну біодоступність у місці дії. Естріол також всмоктується і потрапляє в загальний кровотік, що проявляється швидким збільшенням концентрації незв'язаного естріолу в плазмі. Максимальна концентрація в плазмі спостерігається через 1-2 години після введення. У плазмі майже весь (90%) естріол пов'язаний з альбуміном і на відміну від інших естрогенів практично не пов'язаний з глобуліном, що зв'язує статеві гормони. Метаболізм естріолу полягає в основному в переході в Кон'юговані і некон'югірованная стан при кишково-печінкової циркуляції. Естріол, будучи кінцевим продуктом метаболізму, в основному виводиться з сечею у зв'язаному вигляді. Тільки невелика частина (? 2%) виводиться з калом в основному у вигляді незв'язаного естріолу. Період напіввиведення становить приблизно 6-9 годин. Після вагінального застосування 0,5 мг естріолу максимальна концентрація Сmax становить приблизно 100 пг / мл, мінімальна концентрація Сmin - приблизно 25 пг / мл, а середня концентрація Сср - приблизно 70 пг / мл. Після 3 тижнів щоденного аплікації 0,5 мг вагінального естріолу величина Cср зменшилася до 40 пг / мл.

показання

Замісна гормональна терапія (ЗГТ) для лікування атрофії слизової оболонки нижніх відділів сечостатевого тракту, пов'язаної з Естрогенових недостатністю у жінок в постменопаузі.

Перед- і післяопераційна терапія жінок у постменопаузальному періоді при хірургічних втручаннях при вагінальному доступі.

Як допоміжний засіб діагностики при отриманні атрофической картини цервікального мазка.

Протипоказання

Встановлений, наявний в анамнезі або підозрюваний рак молочної залози.

Діагностовані естрогенозавісімих пухлини або підозра на них (наприклад, рак ендометрія).

Кровотеча з піхви неясної етіології.

Нелікована гіперплазія ендометрію.

Наявність венозних тромбозів в даний час і в анамнезі (тромбоз глибоких вен, легенева тромбоемболія).

Підтверджені тромбофилии (наприклад, дефіцит протеїну С, протеїну S або антитромбіну (див. Розділ «Особливості застосування»)).

Тромбози (венозні і артеріальні) і тромбоемболії в даний час або в анамнезі (в т. Ч. Тромбоз глибоких вен, тромбоемболія легеневої артерії, інфаркт міокарда, інсульт), цереброваскулярні порушення; стану, що передують тромбозу (в т. ч. транзиторні ішемічні атаки, стенокардія) в даний час або в анамнезі.

Захворювання печінки в гострій стадії або захворювання печінки в анамнезі, після якого показники функції печінки не повернулися до норми.

Встановлена ??підвищена чутливість до активної речовини або до будь-якого з допоміжних речовин препарату.

Порфирія.

З обережністю

З обережністю (під ретельним наглядом лікаря) препарат Овестін® слід застосовувати, якщо присутні будь-які із зазначених нижче захворювань або станів, або ці захворювання або стану відзначалися раніше і / або погіршувалися під час попередніх вагітностей або проведеного раніше гормонального лікування (т. К. Вони можуть рецидивировать або погіршитися під час лікування препаратом Овестін®):

Лейоміома (фіброми матки) або ендометріоз

Фактори ризику тромбоемболій (див. Розділ «Особливості застосування»).

Фактори ризику естрогенозавісімих пухлин, наприклад, 1-ий степінь спадковості для раку молочної залози.

Артеріальна гіпертензія.

Доброякісні пухлини печінки (наприклад, аденома печінки).

Цукровий діабет з діабетичною ангиопатией або без неї.

Жовчокам'яна хвороба.

Жовтяниця (в т.ч. в анамнезі під час попередньої вагітності).

Печінкова недостатність.

Мігрень або (важка) головний біль.

Системна червона вовчанка.

Гіперплазія ендометрію в анамнезі (див. Розділ «Особливості застосування»).

Епілепсія.

Бронхіальна астма.

Отосклероз.

Сімейна гіперліпопротеїнемія.

Панкреатит.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Препарат Овестін® протипоказаний під час вагітності. У разі виникнення вагітності під час терапії препаратом Овестін®, лікування необхідно негайно скасувати. Результати більшості епідеміологічних досліджень, проведених до теперішнього часу щодо ненавмисного впливу естрогенів на плід, свідчать про відсутність тератогенних або фетотоксичні ефектів.

Препарат Овестін® не рекомендований під час годування грудьми. Естріол виводиться з грудним молоком і може зменшувати утворення молока.

особливі вказівки

Для лікування клімактеричних симптомів ЗГТ необхідно починати тільки щодо симптомів, які несприятливо впливають на якість життя. У всіх випадках необхідно не менше одного разу на рік проводити ретельну оцінку ризику і користі лікування та ЗГТ слід продовжувати тільки протягом часу, поки користь перевищує ризик.

Існують обмежені докази розвитку ризику ЗГТ при лікуванні передчасної менопаузи. Зважаючи на низький абсолютного ризику у більш молодих жінок співвідношення користь-ризик у них сприятливіші, ніж у більш літніх.

Медичне обстеження / спостереження

Перед початком або поновленням ЗГТ необхідно зібрати детальний індивідуальний і сімейний анамнез. Керуючись отриманими анамнезом, протипоказаннями і попередженнями щодо застосування препарату, необхідно провести клінічне обстеження, включаючи обстеження органів малого таза і молочних залоз. Під час лікування рекомендується проводити періодичні медичні огляди, частота і характер яких індивідуальні, але не рідше 1 разу на рік. Жінки повинні бути поінформовані про необхідність повідомлення лікаря про зміни в молочних залозах (див. Нижче підрозділ «Рак молочної залози»). Дослідження, включаючи відповідні методи візуалізації, наприклад мамографію, необхідно проводити відповідно до прийнятих в даний час стандартів обстеження та в залежності від кожного конкретного випадку.

Причини для негайної відміни терапії

Терапію слід припинити у разі виявлення протипоказання і при виникненні таких станів:

Жовтяниця або погіршення функції печінки.

Значне підвищення артеріального тиску.

Виникнення головного болю за типом мігрені.

Вагітність.

Гіперплазія ендометрію і карцинома

Для попередження стимуляції ендометрія добова доза препарату не повинна перевищувати 1 аплікації (0,5 мг естріолу). Не слід застосовувати цю максимальну дозу більше 4 тижнів. Крім того, в одному епідеміологічному дослідженні було виявлено, що тривалий прийом естріолу в низьких дозах, що застосовується перорально, але не вагінально, може підвищувати ризик раку ендометрія. Ризик зростає в міру збільшення тривалості лікування і повертається до вихідних значень через рік після відміни препарату. В основному підвищується ризик малоінвазивних і високодиференційованих пухлин. Вагінальні кровотечі у всіх випадках вимагають обстеження. Пацієнтка повинна бути поінформована про необхідність зв'язатися з лікарем у разі початку вагінальної кровотечі.

Рак молочної залози

Замісна гормональна терапія може збільшувати мамографічну щільність. Це може ускладнювати радіологічне виявлення раку молочної залози. Клінічні дослідження показали, що ймовірність збільшення мамографічної щільності нижче у жінок, які отримують лікування естріолом, ніж у жінок, які отримують лікування іншими естрогенами.

Узагальнені докази свідчать про збільшений ризик раку молочної залози у жінок, які отримують комбіновану терапію естрогенами і прогестагенами і, можливо, монотерапию естрогенами.

У жінок, які отримують комбіновану терапію естрогенами і прогестагенами більше 5 років, відзначено збільшення ризику раку молочної залози в 2 рази.

При монотерапії естрогенами збільшення ризику істотно нижче, ніж при їх поєднанні з прогестагенами.

Рівень ризику залежить від тривалості ЗГТ.

Відносно препарату Овестін® подібний ризик не відомий. У нещодавно проведеному популяційному дослідженні випадок-контроль з участю 3345 жінок з інвазивним раком молочної залози і 3454 жінок у контрольній групі показано, що застосування естріолу, на відміну від інших естрогенів, не було пов'язано з підвищеним ризиком розвитку раку молочної залози. У зв'язку з цим важливо, щоб ризик розвитку раку молочної залози було обговорено з пацієнткою і поєднана з відомою користю ГЗТ.

рак яєчників

Рак яєчників розвивається значно рідше, ніж рак молочної залози. Тривала монотерапія естрогенами (принаймні 5-10 років) була пов'язана з невеликим збільшенням ризику раку яєчників. Результати деяких досліджень свідок-обхідних про те, що комбінована ЗГТ може підвищувати ризик раку яєчників подібним чином або незначно. Невідомо, чи відрізняється ризик при тривалому прийомі низькоактивних естрогенів (таких, як Овестін®) від такого при монотерапії іншими естрогенами.

венозні тромбоемболії

ЗГТ пов'язана зі збільшенням ризику розвитку венозної тромбоемболії (ВТЕ), тобто тромбозу глибоких вен або емболії легеневої артерії, в 1,3 - 3 рази. Імовірність розвитку ВТЕ вище протягом першого року застосування ЗГТ, ніж в більш пізні терміни. Відносно препарату Овестін® подібний ризик не відомий.

У пацієнток з підтвердженою тромбофілією ризик ВТЕ високий, а ЗГТ може додатково його збільшувати. У зв'язку з цим таким жінкам ЗГТ протипоказана (див. Розділ «Протипоказання»).

Зазвичай визнаними факторами ризику ВТЕ є прийом естрогенів, похилий вік, великі хірургічні втручання, тривала іммобілізація, ожиріння (ІМТ> 30 кг / м2), вагітність / післяпологовий період, системний червоний вовчак та рак. Не існує єдиної думки щодо можливої ??ролі варикозного розширення вен у розвитку ВТЕ. Після будь-якого хірургічного втручання необхідно проводити профілактику ВТЕ. Якщо тривала іммобілізація пов'язана з плановою операцією, необхідно тимчасово відмінити ЗГТ за 4-6 тижнів до операції. Лікування слід відновити після того, як жінка почне ходити.

Відносно жінок, які вже отримують лікування антикоагулянтами, потрібне ретельне розгляд співвідношення користь-ризик ЗГТ.

Якщо препарат Овестін® призначений в якості «перед- і післяопераційного лікування ...», слід розглянути питання про профілактику тромбозів.

При відсутності ВТЕ в анамнезі, але при наявності тромбозу в молодому віці у найближчих родичів пацієнтки їй можна запропонувати провести скринінгове обстеження, попередньо обговоривши всі його обмеження (скринінг дозволяє виявити тільки ряд тромбофіліческіх порушень). При виявленні тромбофіліческіе дефекту, який не відповідає захворюванню у родичів, або при виявленні «важкого» дефекту (наприклад, дефіциту антитромбіну, протеїну S або протеїну С або поєднання цих дефектів) ЗГТ протипоказана.

Якщо після початку лікування препаратом Овестін® розвивається ВТЕ, то лікування необхідно припинити. Пацієнтки повинні бути поінформовані про необхідність негайно звернутися до лікаря, якщо вони відчують можливі ознаки тромбоемболії (наприклад, хворобливий набряк ноги, раптовий біль в грудях, задишка).

Ішемічна хвороба серця (ІХС)

У рандомізованих контрольованих дослідженнях не отримано результатів, які свідчили б про те, що комбінована терапія естрогенами і прогестагенами і монотерапія естрогенами можуть попереджати розвиток інфаркту міокарда у жінок з ІХС і без неї.

Монотерапія естрогенами:

За даними рандомізованих контрольованих досліджень у жінок з видаленою маткою ризик ІХС при монотерапії естрогенами не збільшується.

Ризик ішемічної хвороби серця дещо збільшується при комбінованої ЗГТ естрогенами і прогестагенами у пацієнток старше 60 років.

Ішемічний інсульт

Комбінована терапія естрогенами і прогестагенами і монотерапія естрогенами пов'язані зі збільшенням ризику ішемічного інсульту в 1,5 рази. Відносний ризик з віком і з часом після настання менопаузи не змінюється. Однак вихідний ризик інсульту у великій мірі залежить від віку, і загальний ризик інсульту на тлі ЗГТ з віком збільшується. Ризик геморагічного інсульту при ЗГТ не збільшується.

інші стану

Естроген може спричиняти затримку рідини, і тому пацієнтки з порушенням функції нирок і серцево-судинною недостатністю повинні перебувати під ретельним контролем.

Естріол є слабким антагоністом гонадотропіну і не має інших значущих впливів на ендокринну систему.

Когнітивна функція на тлі ЗГТ не покращується. Отримано свідоцтво про підвищений ризик розвитку деменції у жінок, які почали застосовувати комбіновану терапію або монотерапію в безперервному режимі після 65 років.

До складу препарату входять цетиловий спирт і стеаріловий спирт, які можуть викликати місцеві шкірні реакції (наприклад, контактний дерматит).

Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмами

Впливу препарату Овестін® на концентрацію і увагу не відзначено.

склад

Активна речовина:

Естріол 1 мг / г

Допоміжні речовини:

Октилдодеканол 50,0 мг, цетилпальмітат 15,0 мг, гліцерин 120,0 мг, цетиловий спирт 36,7 мг, стеаріловий спирт 88,4 мг, полісорбат 60 32,4 мг, сорбітану стеарат 7,6 мг, молочна кислота 4, 0 мг, хлоргексидину дигідрохлориду 0,1 мг, натрію гідроксид до рН 4,0, вода очищена до 1000,0 мг.

Спосіб застосування та дози

Овестін® крем слід вводити в піхву за допомогою каліброваного аплікатора на ніч перед сном.

1 аплікація (аплікатор, заповнений до кільцевої відмітки) містить 0,5 г крему, що відповідає 0,5 мг естріолу.

При лікуванні атрофії слизової оболонки нижніх відділів сечостатевого тракту: 1 аплікація на добу протягом перших тижнів (максимум 4 тижнів) з подальшим поступовим зниженням дози, ґрунтуючись на динаміці симптомів, до досягнення підтримуючої дози (тобто 1 введення два рази в тиждень) .

Перед- і післяопераційна терапія жінок у постменопаузальному періоді при хірургічних втручаннях піхвовим доступом 5 1 аплікація на добу протягом 2 тижнів перед операцією; 1 аплікація два рази в тиждень протягом 2 тижнів після операції.

З діагностичною метою при неясних результатах цитологічного дослідження шийки матки: 1 аплікація через день протягом тижня перед взяттям наступного мазка.

Інструкція по застосуванню для пацієнтів

1. Крем вводять в піхву на ніч перед сном.

2. Знімають ковпачок з туби, перевертають ковпачок і використовують гострий стрижень для відкриття туби.

3. навертаються аплікатор на тубу.

4. Стискають тубу для заповнення аплікатора кремом до тих пір, поки не зупиниться поршень.

5. Відвертають аплікатор з туби і закривають тубу ковпачком.

6. У положенні «лежачи» вводять крем, кінець аплікатора вводять глибоко в піхву і повільно натискають на поршень до упору. Після введення препарату з циліндра виймають поршень і промивають циліндр і поршень теплою водою з милом. Не слід застосовувати детергенти. Після чого циліндр і поршень рясно споліскують чистою водою. Ніколи не кладіть інструмент аплікатори В ГАРЯЧУ АБО киплячу воду. Пропущену дозу необхідно ввести в той же день, як тільки хвора згадає про це (доза не повинна вводитися двічі на день). Надалі аплікації проводять відповідно до звичайної схемою дозування. При чи при продовженні лікування клімактеричних симптомів необхідно застосовувати найменшу ефективну дозу протягом найкоротшого періоду часу. У жінок, які не отримують ЗГТ, або жінок, які переводяться з безперервного перорального прийому комбінованого препарату для ЗГТ, лікування препаратом Овестін® крем можна починати в будь-який день. Жінки, які переходять з циклічного режиму прийому препаратів для ЗГТ, повинні розпочинати лікування препаратом Овестін® крем через один тиждень після відміни препаратів ЗГТ.

Побічна дія

Як і в разі застосування будь-якого іншого препарату, який наноситься на поверхні слизових оболонок, крем Овестін® може іноді викликати місцеве подразнення або свербіж. Іноді можуть відзначатися напруженість, хворобливість, чутливість і збільшення розмірів молочних залоз. Ці небажані реакції зазвичай бувають нетривалими і минущими, але в той же час можуть свідчити про застосування занадто високої дози.

Також зустрічаються: ациклічні кров'янисті виділення, кровотечі "прориву", метрорагія.

Повідомляється про інших небажаних реакціях, що виникли на тлі монотерапії естрогенами або комбінованої терапії естрогенами і прогестагенами.

Порушення з боку печінки і жовчовивідних шляхів:

- Жовчокам'яна хвороба.

Доброякісні, злоякісні та неуточнені новоутворення (включаючи

кісти і поліпи):

- Доброякісні та злоякісні естрогенозавісімих неоплазии, в т.ч. рак ендометрія (додаткову інформацію див. в розділах «Протипоказання» і «Особливі вказівки»).

Порушення психіки:

- Деменція при початку ЗГТ в безперервному режимі після 65 років (див. Розділ «Особливості застосування»).

Порушення з боку статевих органів та молочної залози:

- Підвищення лібідо.

Порушення з боку шкіри та підшкірних тканин:

- Хлоазма, мультиформна еритема, вузлувата еритема, геморагічна пурпура.

Існують дані про розвиток ризику раку молочної залози, раку яєчників, ризику венозної тромбоемболії, ризику ішемічної хвороби серця, ризику ішемічного інсульту (детальна інформація представлена ??в розділі «Особливі вказівки»)

лікарська взаємодія

У клінічній практиці не відмічено взаємодії між препаратом Овестін® і іншими лікарськими засобами.

Метаболізм естрогенів може посилюватися при їх застосуванні в поєднанні з сполуками, які індукують ферменти, що беруть участь у метаболізмі лікарських засобів, особливо, ферменти цитохрому Р450, наприклад, такі як протисудомні засоби (наприклад, фенобарбітал, фенітоїн, карбамазепін) і протимікробні засоби (наприклад, рифампіцин, рифабутин, невірапін, ефавіренц).

Ритонавір і нелфінавір виявляють індукуючи властивості при застосуванні в поєднанні із стероїдними гормонами. Рослинні препарати, що містять звіробій (Hypericum Perforatum), можуть індукувати метаболізм естрогенів. Підвищений метаболізм естрогенів може привести до зниження їх клінічного ефекту.

Естріол підсилює дію гіполіпідемічних лікарських засобів; послаблює ефекти чоловічих статевих гормонів, антикоагулянтів, антидепресантів, диуретических, гіпотензивних, гіпоглікемічних лікарських засобів. Лікарські засоби для загальної анестезії, наркотичні анальгетики, анксиолитики, деякі гіпотензивні лікарські засоби, етанол знижують ефективність препарату.

Фолієва кислота і препарати щитовидної залози посилюють дію естріолу.

Передозування

Гостра токсичність естріолу у тварин дуже низька. Передозування препаратом Овестін® при вагінальному введенні малоймовірна. Однак, в разі потрапляння великих кількостей в шлунково-кишковий тракт може розвинутися нудота, блювота і припинення кровотеч у жінок. Специфічного антидоту невідомо. При необхідності слід проводити симптоматичне лікування.

Умови зберігання

Зберігати при температурі від 2 ° С до 30 ° С. Чи не заморожувати.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Термін придатності

3 роки.