Интернет-аптека онлайн.Поиск лекарств в сети аптек по Украине. Заказать и купить легальные таблетки онлайн
На главную
Интернет аптека Каталог лекарств

Утрожестан капс. 200 мг №14Утрожестан капс. 200 мг №14

Лекарственная форма: капс. 200 мг
Количество в упаковке: 14
Производитель: Besins Manufacturing Belgium (Бельгия)

Цена: 520 грн
  Добавить в корзину 
Доставка по всей Украине!

Инструкция Утрожестан капс. 200 мг №14 :

Фармакологические свойства
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Фармакологічні властивості препарату обумовлені прогестероном - одним з гормонів жовтого тіла, який сприяє утворенню нормального секреторного ендометрія у жінок. Спричиняє перехід слизової оболонки матки з фази проліферації у секреторну фазу, а після запліднення сприяє її переходу в стан, необхідний для розвику заплідненої яйцеклітини. Зменшує збудливість та скоротливість мускулатури матки та маткових труб. Не має андрогенної активності. Виявляє блокуючу дію на секрецію гіпоталамічних факторів вивільнення ЛГ та ФСГ, пригнічує утворення гіпофізом гонадотропних гормонів та овуляцію.
Фармакокінетика.
Пероральне застосування. Рівень підвищення прогестерону в плазмі спостерігається з першої години після всмоктування препарату у шлунково-кишковому тракті. Найвищий рівень прогестерону в плазмі спостерігається через 1-3 год. після прийому препарату (після 1 год. - 4,25 нгмл; після 2 год. - 11,75 нгмл; після 4 год. - 8,37 нгмл; після 6 год. - 2,00 нгмл та 1,64 нгмл після 8-ї години). Основними метаболітами прогестерону в плазмі є 20a–гідрокси,d4a прегнанолон і 5a – дигідропрогестерон. Виводиться препарат з сечею у вигляді глюкуронових метаболітів, основним з яких є 3a,5b-прегнанедіол (прегнандіол). Ці метаболіти ідентичні метаболітам, які виникають при фізіологічній секреції жовтого тіла.
Інтравагінальне застосування. Після введення у піхву прогестерон швидко всмоктується слизовою оболонкою.
Максимальна концентрація в плазмі спостерігається через 2-6 год. після застосування і підтримується протягом 24 год. , у середньому на рівні 9,7 нгмл після застосування 100 мг зранку та ввечері . Цей показник ідентичний концентрації прогестерону, яка спострегігається під час лютеїнової фази.
При дозах вище 200 мг доба концентрація прогестерону тотожна концентрації його під час першого триместру вагітності. Виводиться препарат з сечею, в основному, у вигляді 3a,5b-прегнанендіолу. Метаболіти, що визначаються в сечі та плазмі, тотожні метаболітам, які з’являються при фізіологічній секреції жовтого тіла.

Показания к применению
Показання для застосування. Порушення, пов’язані з дефіцитом прогестерону.
Пероральне застосування
Передменструальний синдром, порушення менструального циклу (дизовуляція, ановуляція), фіброзно-кістозна мастопатія, передклімактеричний період, клімакс (у поєднанні з естрогенною терапією), загроза передчасних пологів.
Інтравагінальне застосування
Замісна терапія у жінок з нефункціонуючими (відсутніми) яєчниками (програма донації яйцеклітини), підтримка лютеїнової фази у спонтанному або індукованому менструальному циклі, підтримка лютеїнової фази під час приготування до екстракорпорального запліднення, ендокринна безплідність, передчасна менопауза, менопауза або постменопауза (у поєднанні з естрогенною терапією), профілактика звичного викидня або загрози викидня на фоні недостатності прогестерону, загроза припинення вагітності, профілактика міоми матки, ендометріоз.
Інтравагінальне застосування більш прийнятне, якщо виникає сонливість та якщо у пацієнтки є тяжкі захворювання печінки.

Способ применения и дозы
Спосіб застосування та дози. Тривалість лікування залежить від характеру захворювання.
Пероральне застосування
У більшості випадків середньодобова доза становить 200-300 мг у 2 прийоми (100 мг зранку не раніше, як через 1 год. після їди та 100-200 мг ввечері перед сном).
При недостатності лютеїнової фази (передменструальний синдром, фіброзно-кістозна мастопатія, порушення менструального циклу, передменопауза) добова доза становить 200 або 300 мг (100 мг зранку не раніше, як через 1 год. після їди та 100-200 мг ввечері перед сном) протягом 10 днів (з 17-го по 26-й день циклу).
При замісній гормонотерапії у менопаузі на фоні прийому естрогенів Утрожестан приймають по 200 мг ввечері перед сном протягом 12-14 днів.
При загрозі передчасних пологів приймають 400 мг Утрожестану одноразово, надалі можливе приймання по 200 – 400 мг через кожні 6-8 год. до зникнення симптомів. Ефективну дозу та кратність застосування підбирають індивідуально залежно від клінічних проявів загрози передчасних пологів. Після зникнення симпомів дозу Утрожестану поступово знижують до підтримуючої – 200-300 мг на добу (100 мг зранку не раніше, як через 1 год. після їди та 100-200 мг ввечері перед сном). У цій дозі препарат можна застосовувати до 37 тижнів вагітності. Якщо клінічні прояви загрози передчасних пологів з’являються знову, лікування потрібно відновити із застосуванням ефективної дози.
Інтравагінальне застосування
Повна відсутність прогестерону у жінок з нефункціонуючими (відсутніми ) яєчниками (донація яйцеклітини): на фоні естрогенної терапії по 100 мг на добу на 13-й та 14-й дні циклу, надалі по 100 мг 2 рази на добу (зранку та ввечері) з 15-го по 25-й день циклу, з 26-го дня та у разі виникнення вагітності дозу підвищують на 100 мг на добу щотижнево, досягаючи максимальної – 600 мг на добу в три прийоми (200 мг через кожні 8 год.). У цій дозі препарат необхідно застосовувати протягом 60 днів. Надалі можливий прийом Утрожестану по 400 – 600 мг на добу (200 мг на один прийом через кожні 8-12 год.) до 27 тижнів вагітності включно.
Підтримка лютеїнової фази під час проведення циклу екстракорпорального запліднення : по 400-600 мг на добу (200 мг на один прийом через кожні 8-12 год.) починаючи з дня ін’єкції хоріонічного гонадотропіну до 27 тижнів вагітності включно.
Підтримка лютеїнової фази у спонтанному або індукованому менструальному циклі у разі безпліддя, пов’язаного з порушенням функції жовтого тіла: по 200-300 мг на добу у два прийоми , починаючи з 17–го дня циклу протягом 10 днів. У разі затримки менструації та виявлення вагітності прийом препарату потрібно відновити. Лікування у рекомедованій дозі (100 мг зранку та 100-200 мг ввечері перед сном) може бути продовжено до 27 тижнів вагітності включно.
У випадку загрози викидня або для профілактики звичних викиднів на фоні недостатньості прогестерону : 200-400 мг на добу (100 - 200 мг на один прийом через кожні 12 год.) до 27 тижнів вагітності включно. Ефективну дозу підбирають індивідуально залежно від клінічних проявів загрози викидня.

Побочные эффекты
Побічна дія. Під час перорального застосування: сонливість або запаморочення, які виникають через 1-3 год. після прийому препарату (потрібно знизити дозу або перейти на інтравагінальне застосування). Скорочення циклу, проміжна маткова кровотеча : у наступних циклах слід починати застосування препарату пізніше (наприклад з 19-го дня замість 17-го). Як і для інших прогестагенів, при пероральному застосуванні під час вагітності можливі випадки холестазу вагітних або свербежу.
Під час інтравагінального застосування: побічна дія не виявлена.

Противопоказания
Протипоказання. Тяжкі порушення функцій печінки; алергія на будь–який компонент препарату.

Взаимодействие с другими лекарственными средствами
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Якщо при лікуванні загрози передчасних пологів Утрожестан комбінується з бета- адреноміметиками, дозування останніх можна знизити. При одночасному застосуванні з індукторами печінкових ферментів ( барбітурати, карбамазепін, гризеофульвін, рифампіцін) можливе зменшення концентрації прогестерону в плазмі.

Передозировка
Передозування. Описані вище симптоми побічної дії, як правило, з’являються внаслідок передозування. Вони минають спонтанно при зменшенні дози.

Особенности применения
Особливості застосування.
Лікування у рекомендованних дозах не має контрацептивного ефекту. Утрожестан застосовується тільки для лікування захворювань, пов’язаних з недостатністю ендогенного прогестерону. Оскількі причиною передчасних пологів або викиднів у багатьох випадках є генетичні ушкодження, явища інфекційного характеру чи механічні травми, потрібне обстеження хворої для виключення цих причин перед застосуванням препарату. При застосуванні препарату у другому та третьому триместрах вагітності необхідний контроль функції печінки. Водіям транспорту та операторам машин: можливі сонливість і запаморочення, пов’язані з прийомом препарату внутрішньо.
Вагітність та лактація. За період застосування препарату не було відмічено жодного випадку несприятливої дії препарату на плід. Досвіду застосування у період лактації немає.

Условия и сроки хранения
Умови зберігання. Зберігати у недоступних для дітей місцях, при температурі не вище 25° С.
Термін придатності: 3 роки.