Эпобиокрин раствор д/ин. 10000 МЕ амп. № 5

4510,00 ₴
В наличии
SKU
84191

Категорія відпуску

За рецептом.

Інструкція 
Склад
діюча речовина: Epoetin alfa;

1 мл розчину містить рекомбінантного еритропоетину людини 1000 МО або 2000 МО, або 4000 МО, або 10 000 МО;

допоміжні речовини: альбумін людини, натрію цитрат, натрію хлорид, кислота лимонна, моногідрат; вода для ін’єкцій.
Лікарська форма
Розчин для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий безбарвний розчин.
Фармакотерапевтична група
Антианемічні лікарські засоби. Еритропоетин.

Код АТХ В0ЗХ А01.
Код АТС
B Препарати, що впливають на кровотворення і кров

B03 Препарати, що стимулюють кровотворення

B03X Інші антианемічні препарати

B03XA Інші антианемічні препарати

B03XA01 Еритропоетин
Характеристика
Імунологічні та біологічні властивості. рекомбінантний еритропоетин людини з біологічної та імунологічної активності відповідає еритропоетину людини (епо) - природному глікопротеїновими гормону, стимулюючого еритропоез. в нормі у здорової людини епо синтезується нирками (90%) і купферовскими клітинами печінки (10%). рівень його синтезу визначається рівнем насиченості крові киснем. епо стимулює проліферацію і диференціацію еритроїдних клітин у зрілі еритроцити. його дія проявляється на ранніх стадіях еритропоезу на рівні бурстобразующіх еритроїдних одиниць і колонієутворюючих еритроїдних одиниць, далі - на рівні проерітробласта, еритробластах і ретикулоцитів (чутливість цих клітин до епо пропорційна ступеню їх зрілості). епо нормалізує рівень гемоглобіну і гематокриту і усуває симптоми, пов'язані з анемією.
Фармакологічні властивості
Фармакокінетика. при в / в введенні препарату t½ у осіб з нормальною функцією нирок становить близько 4 год; у пацієнтів з порушенням функції нирок - близько 5 год.

При п / к введенні концентрація препарату в крові наростає повільно і досягає максимуму в період від 12 до 18 годин після введення. T ½ становить 24 год.

Препарат не володіє кумулятивними властивостями.
Показання
Анемія у хворих з уремічний стадії ХНН, які отримують терапію хронічним гемодіалізом (ХГ) і постійним амбулаторним перитонеальним гемодіалізом (ПАПД); анемія у вагітних (ііі триместр вагітності) і у породіль із зниженим рівнем гемоглобіну і гематокриту; рання анемія у новонароджених недоношених дітей; пізня анемія у новонароджених з гемолітичною хворобою, які перенесли внутрішньоутробне переливання еритроцитарної маси або постнатальні замінні та дробові переливання крові, які характеризуються неадекватно низькою (щодо ступеня анемії) продукцією еритропоетину; стимуляція еритропоезу при пізній гіпорегенератівная анемії у новонароджених з гемолітичною хворобою; анемія, викликана дефіцитом еритропоетину у хворих з хронічною нирковою недостатністю; анемії, пов'язані з хіміо-та радіотерапією пухлин; анемії у пацієнтів з ВІЛ, викликані застосуванням зидовудину; епо-залежні анемії (немієлоїдних пухлини, ревматоїдний артрит та ін.); для зменшення обсягів переливається крові при значних хірургічних втручаннях і гострих крововтратах.
Застосування
 

Препарат вводять п / к або в / в. тривалість в / в ін'єкції - 1-2 хв.

Для інфузій препарат не використовують.

Анемія у хворих з уремічний стадією ХНН. Хворим, які перебувають на гемодіалізі (ГД), препарат вводять п / к або в / в в дозі 200 МО / кг / тиждень після сеансу гемодіалізу. Рекомендується тижневу дозу (200 МО / кг / тиждень) розділити на 3 введення протягом тижня (після кожного сеансу гемодіалізу). Максимальна доза не повинна перевищувати 200 МО / кг 3 рази на тиждень. П / к препарат вводять в дозі 100 МО / кг 1 раз на тиждень.

Хворим, які перебувають на ПАПД, препарат вводять п / к в дозі 75 МО / кг 1 раз на тиждень. Курс лікування становить 8 тижнів.

В / в введення Епобіокрин дозволяє досягти C max препарату в крові протягом першої години, з його зниженням до базового рівня до кінця першої доби після введення. П / к введення Епобіокрин дозволяє незалежно від виду діалізу досягти C max препарату в крові протягом 8-24 год (з її зниженням до базового рівня до кінця другої доби після введення).

П / к спосіб застосування Епобіокрин доцільний для планової терапії хворих, які перебувають на гемо- і перитонеальному діалізі, оскільки він вимагає меншої стартової дози.

Анемії у вагітних та породіль. Вагітним (ІІІ триместр вагітності) і породіллям з анемією препарат вводять п / к в дозі 450 МО / кг / тиждень (протягом 6 днів) в комплексі з адекватним насиченням організму залізом в поєднанні з вітамінами групи B (B 1, B 6, B 12 і фолієвою кислотою). У перший день препарат вводять в дозі 150 МО / кг, наступні 5 ін'єкцій проводять в дозі 60 МО / кг.

У разі резистентності до терапії необхідно проводити своєчасне виявлення чинників, що пригнічують еритропоез, таких як дефіцит заліза, прихована інфекція, гіпопротеїнемія і, по можливості, їх корекцію.

Анемії у новонароджених дітей. Для профілактики та лікування ранньої анемії у новонароджених недоношених дітей, лікування пізньої анемії у новонароджених з гемолітичною хворобою, які перенесли внутрішньоутробне переливання еритроцитарної маси або постнатальні замінні та дробові переливання крові, які характеризуються неадекватно низькою (щодо ступеня анемії) продукцією еритропоетину; для стимуляції еритропоезу при пізній гіпорегенератівная анемії у новонароджених дітей з гемолітичною хворобою препарат вводять п / к в дозі 200 МО / кг 3 рази на тиждень. Курс лікування становить 10 ін'єкцій. У комплексі з терапією Епобіокрин призначають препарати заліза 2-3 мг/кг / добу (по елементарному залізу), фолієву кислоту - 50 мкг/добу і вітамін Е - 5 мг/добу.

Анемії у хворих з хронічною нирковою недостатністю. Початкова доза Епобіокрин становить 30-75 МО / кг 3 рази на тиждень. Період корекції триває до моменту досягнення оптимального рівня гемоглобіну (110-125 г/л), гематокриту (30-35%). Ці показники необхідно контролювати щотижня.

Можливі такі ситуації:

1) гематокрит підвищується від 0,5 до 2,0% в тиждень. У такому випадку дозу не змінюють до досягнення оптимальних показників;

2) знижена відповідь на ЕПО (швидкість приросту гематокриту менше 0,5% на тиждень). Необхідно підвищити разову дозу на 25 МО / кг. Максимальна доза - 300 МО / кг 3 рази на тиждень;

3) підвищений відповідь на ЕПО (швидкість приросту гематокриту більше 2,0% за 2 тижні). Необхідно знизити разову дозу препарату в 1,5 рази;

4) гематокрит залишається низьким або знижується. Необхідно проаналізувати причини резистентності.

Ефективність лікування залежить від правильно підібраного індивідуальної схеми лікування.

Період підтримуючої терапії. Попередня доза корекційного періоду знижується на 25-30% і підтримується на такому рівні, щоб показники гематокриту знаходилися в діапазоні 30-35%, а концентрація гемоглобіну становила 110-125 г/л. Як правило, підтримуюча доза становить 50-60 МО / кг 3 рази на тиждень. Для терапії в підтримуючий період рекомендується п / к спосіб введення (як найбільш економічний і безпечний).

Анемії у пацієнтів після хіміо-та радіотерапії пухлин. Перед початком лікування рекомендується провести визначення рівня ендогенного еритропоетину. При концентрації ЕПО нижче 200 МО / мл початкова доза становить 150 МО / кг. При відсутності відповіді можливе підвищення дози до 300 МО / кг через 8 тижнів від початку лікування. Подальше підвищення дози представляється недоцільним. Не рекомендується призначати Епобіокрин пацієнтам з вмістом ендогенного еритропоетину в плазмі крові вище 200 МО / мл.

Анемії у пацієнтів з ВІЛ, викликані застосуванням зидовудину. Введення Епобіокрин в дозі 100 МО / кг 3 рази на тиждень є ефективним у пацієнтів з ВІЛ, які отримують терапію зидовудином, за умови, що рівень сироваткового ендогенного еритропоетину пацієнта нижче 500 МО / мл, а доза зидовудину складає менше 4200 мг/тиждень.

Хірургія. Підготовка до великих хірургічних втручань. Епобіокрин застосовують в дозі 100-300 МО / кг через день, за 10 днів до хірургічного втручання і протягом 4-6 днів після операції.

Системні захворювання. Ревматоїдний артрит. Початкова доза Епобіокрин становить 50-75 МО / кг 3 рази на тиждень. При відсутності відповіді через 4 тижні лікування рекомендується підвищити дозу до 150-200 МО / кг 3 рази на тиждень. Подальше підвищення дози представляється недоцільним.

Після досягнення оптимальних рівнів гематокриту і гемоглобіну дози та кратність введення Епобіокрин повинні підбиратися індивідуально для кожного хворого. При лікуванні Епобіокрин необхідно пам'ятати, що дозу слід підвищувати не частіше ніж один раз на місяць. Нормальний рівень відповіді - приріст гематокриту від 0,5 до 2,0% за 2 тижні. При швидкості приросту гематокриту більше 2% за 2 тижні дозу слід знизити в 1,5 рази.

Заміна інших еритропоетинів на Епобіокрин. Виходячи з можливого більш вираженого ефекту Епобіокрин, його доза не повинна перевищувати дозу рекомбінантного еритропоетину, який використовувався в попередньому курсі лікування. Протягом перших 2 тижнів дозу не змінюють, оцінюючи співвідношення доза / відповідь. Після цього доза може бути знижена або підвищена за вищевказаною схемою.
Протипоказання
Неконтрольована аг. підвищена чутливість до епоетину альфа.

Також застосування препарату протипоказано:

перед проведенням обширної хірургічної операції не в рамках преддепозітной програми з використанням аутологічної крові;
при тяжкій патології судин (в тому числі коронарних, сонних, церебральних, периферичних);
при недавно перенесеному інфаркті міокарда, гострому порушенні мозкового кровообігу.
Побічні ефекти
Грипоподібнийсиндром. можливі запаморочення, сонливість, гарячковий стан, головний біль, біль в суглобах і м'язах (переважно на початку лікування).

З боку серцево-судинної системи: можливі дозозалежне підвищення артеріального тиску; погіршення перебігу наявної АГ (найчастіше у пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю); в окремих випадках - гіпертонічний криз, злоякісна АГ з симптомами енцефалопатії (головний біль, сплутаність свідомості) і симптомами генералізованих тоніко-клонічних судом.

З боку системи кровотворення: рідко - тромбоцитоз.

З боку системи згортання крові: в окремих випадках - тромбози шунта у пацієнтів зі схильністю до гіпотензії (що знаходяться на гемодіалізі) або при наявності у них стенозів, аневризм.

З боку сечовидільної системи: можливі гіперкаліємія, гіперфосфатемія, підвищення концентрації сечовини, креатиніну, сечової кислоти в плазмі крові (у пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю).

Алергічні реакції: в окремих випадках - слабо або помірно виражені шкірні висипання, екзема, кропив'янка, свербіж, набряк Квінке. Рідко виникають анафілактичні реакції: потенційно серйозні ускладнення, пов'язані з порушенням дихання або зі зниженням артеріального тиску, імунні реакції (має мінімальну здатність індукувати утворення антитіл).

Місцеві реакції: гіперемія шкірних покривів, відчуття печіння, слабкий або помірний біль у місці введення (частіше виникають при підшкірному введенні).
Особливі вказівки
Препарат не можна використовувати при порушенні цілісності, маркування, фізичних властивостей, терміну зберігання.

Препарат з обережністю застосовують у пацієнтів з судорожними реакціями в анамнезі; хворих з підвищеним ризиком розвитку тромбозу або інших судинних ускладнень. Потрібний ретельний медичний контроль.

З обережністю застосовують при подагрі.

До початку застосування слід переконатися, що пацієнти з АГ отримують ефективну антигіпертензивну терапію.

Під час застосування препарату необхідно контролювати рівень артеріального тиску, звертаючи увагу на виникнення або посилення незвичайної головного болю. При цьому може виникнути потреба в регулюванні проведеної терапії або призначення антигіпертензивних засобів. Якщо незважаючи на адекватну терапію, артеріальний тиск не знижується, Епобіокрин слід скасувати.

До початку застосування Епобіокрин слід оцінити стан депо заліза в організмі. У більшості хворих з хронічною нирковою недостатністю, в онкологічних та ВІЛ-інфікованих хворих рівень феритину в плазмі крові снижется одночасно зі збільшенням гематокриту. Рівень феритину необхідно визначати протягом всього курсу лікування. Якщо він становить менше 100 нг / мл, рекомендується замісна терапія препаратами заліза. Пацієнти, які здають аутологічну кров і хворі в перед- або післяопераційному періоді, також повинні отримувати додатково отримувати адекватну кількість заліза.

У період застосування слід контролювати рівень гемоглобіну, принаймні 1 раз в тиждень до досягнення стабільного рівня, потім рідше. У перед- і післяопераційний період рівень гемоглобіну слід перевіряти частіше, якщо вихідний рівень становив менше 14 г/дл. Слід також регулярно контролювати рівень гематокриту. Протягом перших 8 тижнів терапії слід регулярно контролювати кількість тромбоцитів, оскільки Епобіокрин може викликати помірне дозозалежне збільшення їх числа (яке приходить в норму самостійно протягом курсу терапії); тромбоцитоз розвивається рідко.

Слід враховувати, що передопераційне підвищення рівня гемоглобіну може служити фактором до розвитку тромботичних ускладнень. Перед проведенням планового хірургічного втручання пацієнти повинні отримувати адекватну профілактичну антитромботичну терапію.

У перед- і післяопераційний період не рекомендується застосовувати Епобіокрин при вихідному рівні гемоглобіну більше 15 г/дл.

З обережністю слід застосовувати у пацієнтів з порфірією. При хронічній нирковій недостатності на фоні терапії Епобіокрин можливе загострення порфірії.

Корекція анемії може супроводжуватися поліпшенням апетиту і збільшенням всмоктування калію та білків. Слід мати на увазі можливу необхідність періодичної корекції параметрів діалізу для підтримання рівня сечовини, креатиніну і калію в межах норми. У пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю необхідно контролювати рівень електролітів в плазмі крові. Застосування Епобіокрин переддіалізних пацієнтами не прискорює прогресування ниркової недостатності.

Пацієнтам, які знаходяться на гемодіалізі, на тлі терапії Епобіокрин, як правило, потрібне підвищення дози гепарину під час діалізу (через підвищення гематокриту). При неадекватній дозі гепарину можлива оклюзія діалізної системи.

У пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю і клінічно вираженою ІХС або застійною серцевою недостатністю підтримуюча концентрація гемоглобіну не повинна перевищувати верхню межу оптимальної рекомендованої концентрації (не більше 10-12 г/дл у дорослих).

При застосуванні у пацієнтів з порушеннями функції печінки можливе уповільнення біотрансформації Епобіокрин і виражене посилення еритропоезу. Безпека застосування Епобіокрин у цій категорії пацієнтів не встановлена.

Не можна повністю виключити можливість впливу Епобіокрин на зростання деяких типів пухлин, особливо на злоякісні новоутворення кісткового мозку.

Слід дотримуватися всі спеціальні попередження та запобіжні заходи, пов'язані з програмою збирання аутологічної крові (це поширюється на всіх пацієнтів, які отримують Епобіокрин).

Терапевтична ефективність Епобіокрин може знизитися при дефіциті заліза, фолієвої кислоти, вітаміну B 12, інтоксикації алюмінієм, інтеркурентних захворюваннях, прихованому кровотечі, гемолизе, фіброзі кісткового мозку.

Застосування під час вагітності та годування груддю. Безпека застосування Епобіокрин при вагітності та в період лактації не встановлена.

Вплив на здатність керування транспортними засобами. На здатність керування транспортними засобами не впливає.
Взаємодії
Дія Епобіокрин може посилюватися при одночасному введенні препаратів крові.

При одночасному застосуванні Епобіокрин з циклоспорином можливе зниження концентрації останнього в плазмі через збільшення ступеня його зв'язування з еритроцитами (при застосуванні такої комбінації необхідно контролювати концентрацію циклоспорину в плазмі та, при необхідності, підвищувати його дозу).

Несумісність. Епобіокрин не можна змішувати з розчинами інших лікарських засобів.
Передозування
Можлива при неправильно підібраній індивідуальній схемі лікування. про симптоми передозування, заходи їх попередження та усунення см. в розділах: побічні ефекти та особливі вказівки.
2 роки.
Умови зберігання
Зберігати в оригінальній упаковці для захисту від дії світла при температурі від 2 до 8 ºС. Не заморожувати. Не струшувати.

Зберігати в недоступному для дітей місці.
Несумісність
Оскільки відсутні дослідження несумісності, Епобіокрин не можна одночасно застосовувати з іншими лікарськими засобами.
Упаковка
По 1000 МО, 2000 МО, 4000 МО, 10 000 МО у попередньо наповнених шприцах або ампулах. По 5 попередньо наповнених шприців або по 5 ампул у блістері. По 1 блістеру у пачці.
Категорія відпуску
За рецептом.

Характеристики
Производитель Биофарма
Страна производителя Украина
Напишите свой собственный отзыв
Отзыв для:Эпобиокрин раствор д/ин. 10000 МЕ амп. № 5