Ксамиол (xamiol) гель. 60 гр.

5125,00 ₴
В наличии
SKU
E0002560

Категорія відпуску
За рецептом.

Інструкція для Ксаміол гель у флак.
Склад
діючі речовини: бетаметазон, кальципотріол; 1 г гелю містить 0,643 мг бетаметазону дипропіонату, що відповідає 0,5 мг бетаметазону, і 52,2 мкг кальципотріолу моногідрату, що відповідає 50 мкг кальципотріолу;

допоміжні речовини: олія мінеральна, поліоксипропілен стеариловий ефір, олія рицинова гідрогенізована.
Лікарська форма
Гель.

Основні фізико-хімічні властивості: майже прозорий, від безбарвного до злегка жовтуватого відтінку гель. На поверхні може виникати тонкий масляний шар.
Фармакотерапевтична група
Антипсоріатичні засоби. Інші антипсоріатичні засоби для місцевого застосування. Кальципотріол, комбінації. Код АТХ D05A X52.
Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка.

Кальципотріол – модифікація вітаміну D. Дані досліджень, що проводилися in vitro, вказують на те, що кальципотріол спричиняє гальмування проліферації кератиноцитів та прискорює їх морфологічну диференціацію. Це пропонований механізм його ефекту при псоріазі.

Подібно до інших кортикостероїдів для зовнішнього застосування, бетаметазону дипропіонат чинить протизапальну, протисвербіжну, вазоконстрикторну та імуносупресивну дію, однак не усуває першопричинне захворювання. Застосування оклюзійних пов’язок підсилює терапевтичний ефект за рахунок підвищення проникнення в роговий шар епідермісу. При цьому можливе збільшення частоти розвитку побічних реакцій. В цілому, механізм протизапальної дії топічних стероїдів остаточно не з’ясований.

Відповідь надниркових залоз на АКТГ визначали шляхом вимірювання рівнів сироваткового кортизолу у пацієнтів з розповсюдженим псоріазом як волосистої частини шкіри голови, так і інших ділянок тіла, використовуючи до 106 г комбінації гелю Ксаміол® і мазі Дайвобет на тиждень. У 5 із 32 пацієнтів (15,6 %) було зафіксовано пограничне зниження виведення кортизолу у відповідь на стимуляцію адренокортикотропним гормоном (АКТГ) через 30 хвилин після 4 тижнів лікування, а також у 2 з 11 пацієнтів (18,2 %), які продовжували лікування до 8 тижнів. У всіх випадках рівні кортизолу в сироватці крові були в межах норми через 60 хвилин після стимуляції АКТГ. Не відмічалося ознак зміни метаболізму кальцію у цих пацієнтів. Таким чином, що стосується пригнічення функції гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи, у цьому дослідженні були отримані деякі доказові дані того, що дуже високі дози гелю Ксаміол® і мазі Дайвобет можуть мати незначний вплив на функцію гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи.1 Статистично значущо менш ефективний, ніж гель Ксаміол® (P<0,001)

У іншому рандомізованому клінічному дослідженні, що проводилося у сліпому для дослідника режимі за участю 312 пацієнтів з псоріазом волосистої частини голови принаймні помірного ступеня тяжкості відповідно до IGA, оцінювали застосування гелю Ксаміол® один раз на добу у порівнянні із застосуванням розчину для волосистої частини голови Дайвонекс двічі на добу протягом періоду до 8 тижнів. Результати за первинним критерієм відповіді на терапію (відсутність або дуже легкий ступінь тяжкості захворювання відповідно до IGA через 8 тижнів) продемонстрували, що гель Ксаміол® був статистично значущо більш ефективним, ніж розчин для волосистої частини голови Дайвонекс.

В рандомізованому, подвійно сліпому довгостроковому клінічному дослідженні за участю 873 пацієнтів з псоріазом волосистої частини голови принаймні помірного ступеня тяжкості (відповідно до IGA) оцінювали застосування гелю Ксаміол® у порівнянні із застосуванням кальципотріолу в гелевому носії. Обидва лікарські засоби застосовували один раз на добу з перервами, у разі необхідності, протягом періоду до 52 тижнів. Представниками незалежної групи дерматологів, що працювали в сліпому режимі, були виявлені побічні реакції, можливо, пов'язані з довгостроковим застосуванням кортикостероїдів на волосисту частину голови. Не відмічалося різниці у відсотку пацієнтів, у яких розвивалися такі побічні реакції, між групами пацієнтів, які отримували різне лікування (2,6 % в групі пацієнтів, яким застосовували гель Ксаміол®, і 3,0 % в групі пацієнтів, яким застосовували кальципотріол; Р = 0,73). Про випадки атрофії шкіри не повідомлялося.

Пацієнти дитячого віку

Вплив на метаболізм кальцію оцінювали у двох відкритих неконтрольованих 8-тижневих дослідженнях за участю 109 підлітків віком 12–17 років з псоріазом волосистої частини голови, які застосовували до 69 г гелю Ксаміол® на тиждень. Не було зареєстровано жодного випадку гіперкальціємії і жодних клінічно значущих змін рівня кальцію в сечі. Відповідь надниркових залоз на стимуляцію АКТГ оцінювалася у 30 пацієнтів; у одного пацієнта відмічалося оборотне зниження виведення кортизолу у відповідь на стимуляцію адренокортикотропним гормоном (АКТГ) через 4 тижні лікування, що мало легкий ступінь вираженості, без клінічних проявів.

Фармакокінетика.

Системна експозиція кальципотріолу і бетаметазону дипропіонату в результаті місцевого застосування гелю Ксаміол® є порівнянною з такою мазі Дайвобет при застосуванні щурам і карликовим свиням. Результати клінічних досліджень із застосуванням мазі, міченої радіоактивним ізотопом, вказують на те, що системна абсорбція кальципотріолу і бетаметазону при застосуванні мазі Дайвобет становить менше 1 % від застосованої дози (2,5 г) при нанесенні на нормальну шкіру (625 см2) протягом 12 годин. Нанесення на псоріатичні бляшки і під оклюзійні пов’язки може збільшити абсорбцію кортикостероїдів для місцевого застосування. Абсорбція через пошкоджену шкіру становить приблизно 24 %.

Після системної експозиції обидва активних інгредієнти – кальципотріол і бетаметазону дипропіонат – швидко і екстенсивно метаболізуються. Лікарський засіб зв’язується з білками приблизно на 64 %. Період напіввиведення з плазми крові після внутрішньовенного застосування становить 5–6 годин. У зв'язку з утворенням депо в шкірі елімінація лікарського засобу після нанесення на шкіру відбувається протягом декількох днів. Бетаметазон метаболізується переважно в печінці, але також і в нирках з утворенням глюкуронідів і сульфатних ефірів. Основний шлях виведення кальципотріолу – з калом (у щурів і карликових свиней), а бетаметазону дипропіонату – з сечею (у щурів і мишей). У щурів дослідження розподілу в тканинах кальципотріолу і бетаметазону дипропіонату, мічених радіоактивним ізотопом, відповідно продемонстрували, що нирки і печінка мали найвищий рівень радіоактивності.

Рівні кальципотріолу і бетаметазону дипропіонату були нижче нижньої межі кількісного визначення у всіх зразках крові 34 пацієнтів, які отримували лікування протягом 4 або 8 тижнів як гелем Ксаміол®, так і маззю Дайвобет з приводу розповсюдженого псоріазу, включаючи тіло і волосисту частину голови. Один метаболіт кальципотріолу і один метаболіт бетаметазону дипропіонату були кількісно вимірюваними у деяких пацієнтів.
Показання
Місцеве лікування псоріазу волосистої частини голови у дорослих.
Протипоказання
Підвищена чутливість до одного з компонентів лікарського засобу.
Протипоказано пацієнтам з відомими порушеннями метаболізму кальцію, через вміст кальципотріолу (див. розділ «Особливості застосування»).
Ураження шкіри вірусної етіології (наприклад герпес або вітряна віспа), грибкові, бактеріальні та паразитарні інфекції шкіри, шкірні прояви туберкульозу, періоральний дерматит, атрофія шкіри, атрофічні смуги шкіри, підвищена ламкість судин, іхтіоз, вугри звичайні, вугри рожеві, розацеа, виразки, рани (див. розділ «Особливості застосування»).
Псоріатична еритродермія, ексфоліативний та пустульозний псоріаз.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії
Жодних досліджень взаємодії з лікарським засобом Ксаміол® не проводилося.
Особливості щодо застосування
Вплив на ендокринну систему

Гель Ксаміол® містить потужний стероїд III групи. Слід уникати супутнього лікування іншими стероїдами. Побічні реакції, що розвиваються у зв'язку з лікуванням системними кортикостероїдами, а саме пригнічення функції кори надниркових залоз або вплив на метаболічний контроль цукрового діабету, можуть також розвиватися під час лікування кортикостероїдами для місцевого застосування внаслідок системної абсорбції.

Слід уникати нанесення лікарського засобу під оклюзивну пов’язку, оскільки це збільшує системну абсорбцію кортикостероїдів. Застосування на великі ділянки ушкодженої шкіри або на слизові оболонки, або в складки шкіри слід уникати, оскільки це збільшує системну абсорбцію кортикостероїдів.

Під час дослідження за участю пацієнтів з розповсюдженим псоріазом як волосистої частини голови, так і інших ділянок тіла, які застосовували комбінацію гелю Ксаміол® у високих дозах (нанесення лікарського засобу на шкіру волосистої частини голови) і мазі Дайвобет у високих дозах (нанесення лікарського засобу на інші ділянки тіла), у 5 із 32 пацієнтів було зафіксовано пограничне зниження виведення кортизолу у відповідь на стимуляцію адренокортикотропним гормоном (АКТГ) після 4 тижнів лікування.

Порушення зору

При застосуванні системних кортикостероїдів або кортикостероїдів для місцевого застосування можливе порушення зору. Якщо у пацієнта є такі симптоми, як затуманений зір або інші порушення зору, його слід направити до офтальмолога для визначення можливих причин, які можуть включати катаракту, глаукому або таке рідкісне захворювання, як центральна серозна хоріоретинопатія (CSCR), про яку повідомлялося після застосування системних кортикостероїдів або кортикостероїдів для місцевого застосування.Вплив на метаболізм кальцію

У зв'язку зі вмістом кальципотріолу може розвиватися гіперкальціємія, якщо перевищена максимальна добова доза (15 г). Сироватковий вміст кальцію нормалізується при припиненні лікування. Ризик розвитку гіперкальціємії є мінімальним при дотриманні рекомендацій, які стосуються кальципотріолу.

Не слід застосовувати лікарський засіб на ділянки шкіри, що становлять більше 30 % поверхні тіла.

Місцеві побічні реакції

Гель Ксаміол® містить потужний стероїд III групи. Слід уникати супутнього застосування інших стероїдів на одну і ту же ділянку.

Шкіра обличчя і геніталій дуже чутлива до кортикостероїдів. Лікарський засіб не слід застосовувати на ці ділянки. Пацієнта необхідно проінформувати щодо правильного застосування лікарського засобу для запобігання нанесенню або випадковому потраплянню лікарського засобу на обличчя, в рот і очі. Необхідно мити руки після кожного нанесення лікарського засобу для запобігання його випадковому потраплянню на ці ділянки тіла.

Супутні шкірні інфекції

При ускладненні уражень вторинною інфекцією слід проводити антибактеріальну терапію. Однак при загостренні інфекції лікування кортикостероїдами необхідно припинити.

Відміна терапії

Під час лікування псоріазу кортикостероїдами, що застосовуються місцево, є ризик генералізованого пустульозного псоріазу або виникнення ефектів «рикошету» при відміні лікарського засобу. Тому необхідно продовжувати спостереження у лікаря після припинення застосування лікарського засобу.

Довгострокове застосування лікарського засобу

Під час довгострокового застосування кортикостероїдів підвищується ризик виникнення місцевих або системних побічних реакцій. Лікування лікарським засобом слід припинити у разі виникнення побічних реакцій, пов’язаних з тривалим застосуванням кортикостероїдів.

Застосування, оцінка якого не проводилася

Досвіду застосування гелю Ксаміол® пацієнтам з каплеподібним псоріазом немає.

Супутнє лікування і УФ-опромінення

Мазь Дайвобет для лікування псоріатичних уражень на тілі використовувалася у комбінації з гелем Ксаміол® для лікування псоріатичних уражень на волосистій частині голови, але досвід застосування комбінації Ксаміол® з іншими антипсоріатичними лікарськими засобами для місцевого застосування на одній і тій же ділянці, іншими антипсоріатичними лікарськими засобами, що застосовуються системно, або з фототерапією є обмеженим.

Під час лікування гелем Ксаміол® лікарям рекомендується повідомляти пацієнтам про необхідність обмеження або уникнення надмірного впливу природного або штучного світла. Кальципотріол для місцевого застосування не слід використовувати з УФО, крім випадків, якщо лікар і пацієнт вважають, що очікувана користь переважає потенційний ризик.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність

На сьогодні відсутні належні дані щодо застосування гелю Ксаміол® вагітним жінкам. Результати досліджень на тваринах із застосуванням глюкокортикостероїдів показали репродуктивну токсичність, але в ряді епідеміологічних досліджень (менш ніж 300 наслідків вагітності) не було виявлено вроджених аномалій у немовлят, матері яких застосовували кортикостероїди під час вагітності. Потенційний ризик для людини не визначений. Тому гель Ксаміол® застосовують під час вагітності лише у разі, коли очікувана користь перевищує потенційний ризик.

Годування груддю

Бетаметазон проникає у грудне молоко, однак ризик розвитку побічних реакцій у немовляти є малоймовірним при застосуванні лікарського засобу у терапевтичних дозах. Клінічних даних щодо виділення кальципотріолу у грудне молоко немає. Жінкам у період годування груддю слід призначати гель Ксаміол® з обережністю.

Фертильність

Дослідження на щурах, яким перорально вводили кальципотріол або бетаметазону дипропіонат, не виявили зниження фертильності у самців і самок.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Вплив лікарського засобу Ксаміол® на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами відсутній або незначний.
Спосіб застосування та дози
Для нашкірного застосування.

Ксаміол®, гель, слід наносити на ушкоджені ділянки волосистої частини голови 1 раз на добу.

Рекомендований термін лікування – 4 тижні. Якщо після цього періоду необхідно продовжити або поновити лікування, застосування лікарського засобу необхідно продовжувати після консультації з лікарем і під регулярним медичним наглядом.

Гель Ксаміол® можна наносити на всі уражені ділянки волосистої частини голови. Зазвичай для лікування достатньо від 1 г до 4 г гелю на добу (4 г відповідає 1 чайній ложці).

При застосуванні лікарських засобів, що містять кальципотріол, максимальна добова доза не повинна перевищувати 15 г і площа нанесення лікарського засобу не повинна перевищувати 30 % поверхні тіла. 

Особливі популяції пацієнтів

Пацієнти з порушеннями функції нирок та печінки

Безпечність та ефективність застосування гелю Ксаміол® пацієнтам з тяжкою нирковою недостатністю або тяжкими захворюваннями печінки не визначені.

Діти

Безпечність та ефективність застосування гелю Ксаміол® дітям віком до 18 років не встановлені. Наявні на сьогодні дані щодо застосування лікарського засобу дітям віком від 12 до 17 років описано в розділах «Побічні реакції» та «Фармакодинаміка», але не можна надати жодних рекомендацій щодо дозування.­

Спосіб застосування

Необхідно струсити флакон перед застосуванням. Гель Ксаміол® не слід наносити безпосередньо на обличчя або очі. Необхідно мити руки після кожного нанесення лікарського засобу. Рекомендується не мити волосся одразу після нанесення лікарського засобу Ксаміол® для досягнення оптимального ефекту. Лікарський засіб повинен залишатися на шкірі волосистої частини голови протягом ночі або дня.

Діти.  

Безпечність та ефективність застосування гелю Ксаміол® дітям віком до 18 років не встановлені.
Передозування
Застосування лікарського засобу у дозах, що перевищують рекомендовану, може спричинити підвищення рівнів кальцію в сироватці крові, що минає при відміні лікування. Симптоми гіперкальціємії включають поліурію, запор, м'язову слабкість, сплутаність свідомості і кому.

Надмірне тривале застосування кортикостероїдів для місцевого застосування може пригнічувати гіпофізарно-наднирковозалозні функції з розвитком вторинної недостатності надниркових залоз, що зазвичай має оборотний характер. У таких випадках показане симптоматичне лікування.

У разі хронічної токсичності слід проводити поступову відміну кортикостероїдів.

Повідомлялося, що в результаті неправильного застосування лікарського засобу одним пацієнтом з розповсюдженим еритродермічним псоріазом, що отримував 240 г мазі Дайвобет щотижня (що відповідає добовій дозі приблизно 34 г) протягом 5 місяців (максимальна рекомендована доза становить 15 г на добу), у нього розвинувся синдром Кушинга під час лікування, а в подальшому – пустульозний псоріаз після раптового припинення лікування.
Побічні ефекти
Оцінка частоти розвитку побічних реакцій ґрунтується на узагальненому аналізі даних клінічних досліджень, включаючи післяреєстраційні дослідження з оцінки безпеки та спонтанні повідомлення.

Побічною реакцією, про яку повідомлялося найчастіше під час лікування, є свербіж.

Інфекційні та паразитарні захворювання - Нечасто.
Шкірні інфекції, Фолікуліт,  Розлади з боку імунної системи - Рідко
Гіперчутливість, Розлади з боку органів зору - Нечасто.
Подразнення очей - Частота невідома
Розлади з боку шкіри та підшкірної клітковини - Часто.
Свербіж - Нечасто.
Загострення псоріазу, Дерматит, Еритема, Висипання**, Вугри, Відчуття печіння шкіри, Подразнення шкіри, Сухість шкіри - Рідко.
Стриї на шкірі, Лущення шкіри - Частота невідома
Зміна кольору волосся***, Загальні розлади та розлади в місці нанесення лікарського засобу - Нечасто.
Біль у місці нанесення лікарського засобу**** - Рідко.
Ефект «рикошету»
*Повідомлялося про шкірні інфекції, включаючи бактеріальні, грибкові та вірусні інфекції шкіри.

**Повідомлялося про різні види висипань, такі як еритематозне висипання і пустульозне висипання.

***Повідомлялося про тимчасову зміну кольору волосся на місці нанесення лікарського засобу на волосистій частині голови, на жовтуватий колір для білого та сивого волосся.

****Відчуття печіння у місці нанесення лікарського засобу включено в поняття біль у місці нанесення.

*****Див. розділ «Особливості застосування».

Зазначені нижче побічні реакції розцінюються як пов'язані з фармакологічними класами кальципотріолу і бетаметазону відповідно.

Кальципотріол

До побічних реакцій належать реакції у місці нанесення лікарського засобу, свербіж, подразнення шкіри, відчуття печіння і пощипування, сухість шкіри, еритема, висипання, дерматит, екзема, загострення псоріазу, фотосенсибілізація і реакції гіперчутливості, що можуть включати у дуже рідкісних випадках ангіоневротичний набряк і набряк обличчя.

Дуже рідко можуть виникати системні реакції після місцевого застосування, що призводять до гіперкальціємії і гіперкальціурії.

Бетаметазон (у вигляді дипропіонату)

Після місцевого застосування лікарського засобу можуть розвиватися реакції у місці нанесення лікарського засобу, особливо під час тривалого застосування, включаючи атрофії шкіри, телеангіектазії, стриї, фолікуліт, гіпертрихоз, періоральний дерматит, алергічний контактний дерматит, депігментацію і колоїдну дегенерацію шкіри.­

При лікуванні псоріазу кортикостероїдами для місцевого застосування може існувати ризик розвитку генералізованого пустульозного псоріазу.

Системні реакції, пов’язані з місцевим застосуванням кортикостероїдів, у дорослих виникають рідко. Однак вони можуть бути тяжкими. Можливі пригнічення функції кори надниркових залоз, катаракта, інфекції, вплив на метаболічний контроль цукрового діабету і підвищення внутрішньоочного тиску, особливо після довготривалого лікування лікарським засобом. Системні реакції виникають частіше при застосуванні оклюзійних пов’язок (пластик, складки шкіри), при застосуванні лікарського засобу на великі ділянки і у разі довготривалого лікування.

Пацієнти дитячого віку

Не повідомлялося про розвиток нових побічних явищ і нових побічних реакцій у 109 підлітків віком 12–17 років з псоріазом волосистої частини голови, які отримували лікування гелем Ксаміол® протягом 8 тижнів. Однак, у зв'язку з розміром досліджень, неможливо зробити однозначних висновків про профіль безпеки гелю Ксаміол® у підлітків у порівнянні з таким у дорослих.

Повідомлення про підозрювані побічні реакції

Важливо повідомляти про підозрювані побічні реакції після реєстрації лікарського засобу. Це дає змогу продовжити моніторинг співвідношення користь/ризик для даного лікарського засобу. Медичних працівників просять повідомляти про будь-які підозрювані побічні реакції.
Термін придатності
3 роки.

Термін придатності після першого відкриття – 6 місяців.
Умови зберігання
Не потребує особливих умов зберігання. Не охолоджувати. Зберігати флакон в оригінальній упаковці для захисту від світла. Зберігати в недоступному для дітей місці.
Упаковка
По 15 г, 30 г або 60 г у флаконі; по 1 флакону у картонній коробці.
Категорія відпуску
За рецептом.
Виробник
ЛЕО Фарма А/С.

Характеристики

Характеристики
Производитель LEO Pharma
Страна производителя Francia

Отзывы

Напишите свой собственный отзыв
Отзыв для:Ксамиол (xamiol) гель. 60 гр.