Солу-кортеф пор. лиофил. д/п раствора д/ин. 100 мг фл.

205,00 ₴
В наличии
SKU
20683

Інструкція 
Склад
діюча речовина: hydrocortisone; 1 флакон містить 100 мг гідрокортизону у вигляді натрію гідрокортизону сукцинату;

допоміжні речовини: натрію дигідрофосфат, моногідрат; натрію гідрофосфат безводний.
Лікарська форма
Порошок для розчину для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: від білого до майже білого кольору ліофілізат.
Фармакотерапевтична група
Прості препарати кортикостероїдів для системного застосування. Глюкокортикоїди. Гідрокортизон.

Код АТС
H Препарати гормонів (крім статевих гормонів)

H02 Гормони кори надниркових залоз

H02A Прості препарати кортикостероїдів для системного застосування

H02AB Глюкокортикоїди

H02AB09 Гідрокортизон
Фармакологічні властивості
Терапевтична активність препарату СОЛУ-КОРТЕФ ідентична активності гідрокортизону. ГКС, проникаючи крізь клітинні мембрани, утворюють комплекси зі специфічними цитоплазматичними рецепторами. утворилися комплекси проникають в ядро клітини, де відбувається їх зв'язування з ДНК (хроматином). в подальшому ці комплекси стимулюють транскрипцію м-РНК з подальшим синтезом різних ферментів, які безпосередньо відповідальні за відповідну реакцію організму після введення ГКС. оскільки максимальний фармакологічний ефект кортикостероїдів досягається за часом пізніше, ніж пікові концентрації препаратів в крові, можна припустити, що терапевтична дія препарату зумовлена головним чином модифікацією активності ферментів.

Після в / м введення препарату його максимальна концентрація в плазмі крові досягається приблизно через 30-60 хв.

40-90% гідрокортизону зв'язується з білками плазми крові. Найбільша кількість гідрокортизону зв'язується з одним з глобулінів (транскортином) і лише невелика кількість - з альбуміном.

Вільна незв'язана фракція гормону визначає його біологічну активність, а зв'язана фракція - виконує функцію резерву. Метаболізм гідрокортизону відбувається головним чином у печінці.

Протягом 24 год з організму виводиться з сечею 22-30% препарату, введеного в / м або в / в.

Введена доза препарату майже повністю виводиться з організму протягом 12 год, тому для підтримки високих концентрацій препарату в крові необхідно вводити його в / м або в / в кожні 4-6 год.
Показання
Ендокринні порушення - первинна або вторинна недостатність коркового речовини надниркових залоз; гостра недостатність коркового речовини надниркових залоз; в передопераційний період, при тяжких травмах або тяжкому перебігу хвороби, при недостатності надниркових залоз або сумніві щодо резервних можливостей надниркових залоз; шок, який не піддається іншим видам лікування, коли виявлена або підозрюється недостатність коркового речовини надниркових залоз; вроджена гіперплазія надниркових залоз; негнійний тиреоїдит; гіперкальціємія внаслідок пухлинного захворювання.

Ревматичні захворювання - як нетривалої допоміжної терапії при загостреннях або гострих стадіях таких захворювань: посттравматичний остеоартрит; ревматоїдний артрит, у тому числі ювенільний ревматоїдний артрит; анкілозуючийспондиліт; гострий і підгострий бурсит; гострий неспецифічний тендосиновіт; гострий подагричний артрит; псоріатичний артрит; синовіїт при остеоартриті; епікондиліт.

Системні захворювання сполучної тканини - призначають при загостреннях або як підтримуюча терапія при: системний червоний вовчак; гострому ревмокардиті; системному дерматомиозите (поліміозиті).

Шкірні захворювання - пухирчатка; бульозний герпетиформний дерматит; поліморфна бульозна еритема (синдром Стівенса - Джонсона); ексфоліативнийдерматит; грибоподібний мікоз; важка форма псоріазу; важка форма себорейного дерматиту.

Алергічні захворювання - препарат призначають при важких або виражених алергічних реакціях, які не піддаються іншим видам лікування. До них відносяться: сезонний або постійний алергічний риніт; сироваткова хвороба; БА; реакція гіперчутливості на лікарські препарати; контактний дерматит; атопічний дерматит; трансфузійні реакції типу кропив'янки; гострий неінфекційний набряк гортані.

Захворювання очей - важкі гострі або хронічні алергічні та запальні процеси з ураженням очей, в тому числі: алергічна крайова виразка рогівки; очна форма Herpes zoster; запалення переднього сегмента; дифузний задній увеїт і хоріоїдит; симпатична офтальмія; алергічний кон'юнктивіт; кератит; хориоретинит; неврит зорового нерва; ірит, іридоцикліт.

Захворювання травного тракту - призначається як системне лікування в критичній стадії захворювання при виразковий коліт; регионарном ентериті.

Хвороби органів дихання - симптоматичний саркоїдоз; синдром Леффлера, який не піддається іншим видам лікування; бериліоз; блискавична або дисемінована форма туберкульозу легенів при одночасному призначенні відповідної протитуберкульозної хіміотерапії; аспіраційна пневмонія.

Захворювання крові - ідіопатична тромбоцитопенічна пурпура у дорослих; вторинна тромбоцитопенія у дорослих; набута (аутоімунна) гемолітична анемія; еритробластопенія (еритроцитарна анемія); вроджена (еритроїдна) гіпопластична анемія.

Злоякісні захворювання - як паліативна терапія при лейкозах і лімфомах у дорослих; гострих лейкозах у дітей.

Набряки. Призначається для посилення діурезу або зниження протеїнурії при нефротичному синдромі без уремії; при нефротичному синдромі ідіопатичного типу або при системний червоний вовчак.

Невідкладні стани - СОЛУ-КОРТЕФ ефективний при шоці, розвиненому внаслідок недостатності надниркових залоз, або шоці, резистентном до стандартної терапії; при можливу наявність недостатності надниркових залоз; а також при гострих алергічних реакціях (астматичний статус, анафілактичні реакції, укуси комах) після застосування адреналіну.

Інші показання - туберкульозний менінгіт з розвитком субарахноїдального блоку або при загрозі його розвитку в поєднанні з відповідною протитуберкульозною хіміотерапією; трихінельоз з ураженням нервової системи або міокарда.
Застосування
Препарат можна вводити в / в болюсно або краплинно, в / м. якщо препарат призначається в якості невідкладної терапії гострих станів, рекомендується застосовувати його в / в. після закінчення гострого періоду парентерально призначають лікарські форми препарату з більш тривалою дією або пероральні форми препарату. лікування препаратом СОЛУ-КОРТЕФ починається з в / в введення протягом 30 с (наприклад 100 мг) і до 10 хв (наприклад 500 мг і більше). високі дози кортикостероїдів необхідно застосовувати лише до моменту стабілізації стану хворого, але в основному не більше 72 ч. початкова доза препарату СОЛУ-КОРТЕФ у дорослих становить 100-150 мг або більше в залежності від тяжкості стану хворого. в цій дозі препарат застосовують повторно кожні 2-4-6 год в залежності від відповідної реакції організму хворого і клінічної картини захворювання. при призначенні дітям доза препарату відповідно знижується, але не повинна бути менше 25 мг на добу.

При ідіопатична тромбоцитопенічна пурпура у дорослих препарат призначають тільки в / в, в / м введення протипоказано.

Якщо після проведення терапії ГКС хворі потрапляють в стресову ситуацію, то повинні перебувати під суворим лікарським наглядом через можливий розвиток недостатності кори надниркових залоз.

Терапія ГКС призначається як додаткова і не замінює стандартного лікування.

Приготування Р-РОР

Препарати для парентерального введення слід перевіряти візуально на предмет зміни кольору або появи часток у всіх випадках, якщо розчин і упаковка дозволяють це зробити.

Флакон 100 мг

Для в / в або в / м ін'єкції приготуйте розчин, додаючи до флакона (дотримуючись правил антисептики) не більше 2 мл бактеріостатичної води для ін'єкцій або розчину натрію хлориду для ін'єкцій з бактериостатической добавкою, злегка збовтуючи флакон до повного розчинення порошку. Для в / в інфузії спочатку приготуйте розчин, додавши до флакона не більше 2 мл бактеріостатичної води для ін'єкцій; потім цей розчин можна додати до 100 або 1000 мл 5% розчину глюкози у воді (або фізіологічного розчину, або 5% розчину глюкози у фізіологічному розчині, якщо хворий не потребує обмеження кількості натрію).

Двуемкостний флакон ACT-0-Vial

1. Натисніть на пластиковий активатор, щоб розчинник перелився в нижню ємність.

2. Обережно збовтують флакон до розчинення порошку.

3. Видаліть пластиковий диск, який прикриває центр пробки.

4. Обробіть поверхню пробки відповідним антисептиком.

5. Проколіть голкою центр пробки так, щоб було видно кінчик голки. Переверніть флакон і наберіть шприцом необхідну кількість розчину.

Для в / в або в / м ін'єкцій подальше розведення не потрібно. Для в / в інфузії спочатку готують розчин, як описано вище. Потім цей розчин додають до 100 або 1000 мл 5% розчину глюкози у воді (або фізіологічного розчину, або 5% розчину глюкози у фізіологічному розчині, якщо хворий не потребує обмеження кількості натрію). У тих випадках, коли бажано в невеликому об'ємі рідини ввести від 100 до 3000 мг гідрокортизону (в перерахунку на гідрокортизону сукцинат натрію), можна додати до 50 мл вищеперелічених розчинів для розведення. Отримані розчини стабільні протягом 4 год і можуть вводитися в / в безпосередньо або через окрему крапельницю. Якщо розчини препаратів приготувати, як зазначено вище, то рН становитиме від 7 до 8, а осмолярність - 0,36 осмолу (фізіологічний розчин = 0,28 осмолу).
Протипоказання
Системні грибкові інфекції; підвищена чутливість до препарату.
Побічні ефекти
Перераховані нижче побічні ефекти є типовими для всіх кортикостероїдів (системна дія).

Порушення водно-електролітного балансу: затримка натрію і рідини в організмі; застійна серцева недостатність у чутливих хворих; гіпокаліємія; гіпокаліємічний алкалоз; АГ, посилення екскреції кальцію.

Порушення з боку кістково-м'язової системи: асептичний некроз головок плечових і стегнових кісток; стероидная міопатія; м'язова слабкість; остеопороз; патологічні переломи; компресійні переломи хребта, розрив зв'язок, особливо ахіллового сухожилля.

Порушення з боку травної системи: розвиток виразки з можливою перфорацією і кровотечею; нудота; шлункова кровотеча; панкреатит; езофагіт; перфорація кишки; підвищення активності трансаміназ (АЛТ, АСТ), ЛФ (зазвичай ці явища незначні, не супроводжуються вираженою клінічною симптоматикою і швидко минають після припинення застосування препарату).

Дерматологічні порушення: порушення загоювання ран; петехії і екхімози; витончення шкіри, саркома Капоші.

Метаболічні розлади: негативний баланс азоту внаслідок катаболізму білків.

Неврологічні розлади: підвищення внутрішньочерепного тиску; симптом псевдопухлини мозку; психічні розлади (ейфорія, інсомнія, розлади настрою, зміни особистості, депресія, посилення емоційної лабільності); судомні напади.

Ендокринні порушення: порушення менструального циклу; розвиток кушингоїдного синдрому; пригнічення гіпофізарно-надниркової осі; зниження толерантності до вуглеводів; маніфестація латентного цукрового діабету; підвищення потреби в інсуліні або в пероральних гіпоглікемічних препаратах, які застосовуються при цукровому діабеті; пригнічення росту у дітей.

Офтальмологічні порушення: задня субкапсулярна катаракта; підвищення внутрішньоочного тиску; екзофтальм.

Імунна система: маскування клінічної картини інфекцій; активізація латентних інфекцій; опортуністичні інфекції; пригнічення реакції на алергени при проведенні шкірних проб. Крім того, деякі анафілактичніреакції (наприклад бронхоспазм, набряк гортані, кропив'янка) пов'язані з парентеральним застосуванням кортикостероїдів.
Особливі вказівки
Гідрокортизон або кортизон є препаратами вибору; їх синтетичні аналоги можна (іноді необхідно) застосовувати в поєднанні з мінералокортикоїдами; призначення мінералокортикоїдів особливо показано в педіатричній практиці.

Небажані реакції при застосуванні високих доз ГКС протягом короткого періоду розвиваються рідко, але можливе виникнення пептичних виразок. Може бути показана профілактична антацидних терапія. При застосуванні високих доз гідрокортизону довше 72 год може розвинутися гіпернатріємія. В цьому випадку рекомендується замінити СОЛУ-КОРТЕФ на інший ГКС, наприклад метилпреднізолону натрію сукцинат, що викликає незначну або зовсім не викликає затримки натрію в організмі.

Хворі, які застосовують глюкокортикостероїди та відчувають сильні стреси, вимагають підвищених доз швидкодіючих ГКС перед, під час і після стресової ситуації. ГКС можуть маскувати симптоми інфекції, під час терапії цими препаратами можуть розвиватися нові інфекційні процеси. При застосуванні ГКС може знижуватися опірність організму і його здатність локалізувати інфекційний процес. Введення гідрокортизону в середніх і високих дозах може призвести до підвищення артеріального тиску, затримці солей і води в організмі та до підвищеного виведення калію. При застосуванні синтетичних похідних знижується ризик розвитку таких явищ за умови, що вони не застосовуються у високих дозах.

Може виникнути необхідність в обмеженні вживання солі з їжею і додатковому призначенні препаратів калію. Все ГКС збільшують виведення кальцію з організму. Під час лікування ГКС не можна проводити вакцинацію проти натуральної віспи. У зв'язку з можливістю розвитку неврологічних ускладнень і відсутністю антителообразования хворим, які отримують ГКС-терапію (особливо препарати у високих дозах), не слід проводити та інші види вакцинації. Призначення препарату СОЛУ-КОРТЕФ хворим з активним туберкульозом потрібно обмежити лише тими випадками осередкового або дисемінованого туберкульозу, коли паралельно призначається відповідна протитуберкульозна хіміотерапія. Якщо призначення кортикостероїдної терапії показано хворим з латентним туберкульозом або віражем туберкулінової проби, необхідно уважне спостереження за станом пацієнтів у зв'язку з можливістю активізації захворювання. При необхідності тривалого застосування ГКС проводять хіміопрофілактику. Рідко у хворих, які отримують парентеральную терапію ГКС, можуть виникати анафілактоїдні реакції, наприклад, бронхоспазм, тому перед призначенням препарату необхідно вжити відповідних заходів перестороги, особливо у тих пацієнтів, в анамнезі яких є дані про алергію на лікарські препарати. СОЛУ-КОРТЕФ містить бензиловий спирт, який іноді пов'язували з розвитком смертельного синдрому задишки (Gasping Syndrome) у недоношених дітей.

Дослідження метилпреднізолону натрію сукцинату при септичному шоці дають змогу припустити, що більш високі показники смертності мають місце у пацієнтів групи підвищеного ризику (рівень креатиніну вище 2,0 мг%; вторинна інфекція), хоча подібні дослідження стосовно гідрокортизону і інших кортикостероїдів останнім часом не проводилися. При герпетическом ураженні очей СОЛУ-КОРТЕФ застосовують з обережністю у зв'язку з небезпекою перфорації рогівки.

При застосуванні ГКС можуть виникати психічні порушення - від ейфорії, безсоння, раптових змін настрою, змін особистості та тяжкої форми депресії до справжніх психотичних проявів. СОЛУ-КОРТЕФ може погіршити попередню емоційну нестабільність або психотичні тенденції.

Стероїдні препарати з обережністю застосовують при неспецифічний виразковий коліт, ризик виникнення перфорації, розвитку абсцесу або іншої гнійної інфекції, а також при дивертикуліті, наявності свіжих кишкових анастомозів, активних або латентних пептичних виразках, ниркової недостатності, артеріальній гіпертензії, остеопорозі та злоякісній міастенії.

У контрольованих клінічних дослідженнях показано, що застосування ГКС скорочує тривалість загострення розсіяного склерозу, але не впливає на перебіг захворювання та його наслідки. У проведених дослідженнях встановлено, що для отримання вираженого терапевтичного ефекту необхідно призначати відносно високі дози кортикостероїдів.

Немає даних про те, що ГКС мають канцерогенний, мутагенний ефекти або підвищують фертильність. При тривалої щоденної терапії ГКС у дітей може спостерігатися затримка росту, тому такий режим дозування слід призначати дітям тільки при наявності серйозних показань.

Період вагітності та годування груддю. У дослідженнях на тваринах було виявлено, що в деяких випадках ГКС, які вводилися вагітним самкам у високих дозах, призводили до порушення розвитку плоду. До цього часу не проводилися відповідні дослідження впливу ГКС на репродуктивну функцію людини, тому застосування препарату СОЛУ-КОРТЕФ в період вагітності та годування груддю вимагає ретельної оцінки співвідношення користі від застосування препарату і потенційного ризику для матері та плоду. ГКС вільно проникають крізь плаценту. Діти, що народилися від матерів, які отримували під час вагітності значні дози препарату СОЛУ-КОРТЕФ, підлягають уважному обстеженню для виявлення ознак недостатності надниркових залоз. Вплив ГКС на пологи не відомо. ГКС виводяться з грудним молоком.
Взаємодії
У клінічній практиці необхідно враховувати фармакокінетичні взаємодії при одночасному прийомі препаратів, які індукують печінкові ферменти (таких як фенобарбітал, фенітоїн, ріфампін), оскільки може підвищуватися кліренс ГКС і виникати необхідність підвищення їх дози для досягнення необхідного терапевтичного ефекту. такі препарати, як олеандоміцин і кетоконазол, можуть інгібувати метаболізм кортикостероїдів і таким чином знижувати їх кліренс. в цих випадках також необхідна корекція дози кортикостероїдів, щоб уникнути розвитку стероїдної токсичності. при тривалому прийомі ацетилсаліцилової кислоти у високих дозах ГКС можуть прискорити її виведення. це може привести до зниження рівня саліцилатів у сироватці крові або до підвищення ризику токсичності саліцилатів при припиненні прийому ГКС. ацетилсаліцилову кислоту слід призначати з обережністю в комбінації з ГКС хворим з гіпопротромбінемією. вплив ГКС на фармакокінетику пероральних антикоагулянтів варіює. повідомлялося як про підвищення, так і про зниження ефективності антикоагулянтів при одночасному прийомі з ГКС. таким чином, необхідно проводити моніторинг показників коагулограми для підтримання необхідного антикоагулянтного ефекту.

При застосуванні імуносупресивних доз ГКС протипоказані живі або ослаблені вакцини.
Передозування
Не існує характерного клінічного синдрому при гострому передозуванні препарату СОЛУ-КОРТЕФ. гідрокортизон виводиться при діалізі.
Умови зберігання
При температурі 15-25 °C. невикористаний розчин потрібно знищити через 3 дні після приготування.

Характеристики
Производитель Pfizer Manufacturing Belgium
Страна производителя Бельгия
Напишите свой собственный отзыв
Отзыв для:Солу-кортеф пор. лиофил. д/п раствора д/ин. 100 мг фл.