Тиамина хлорид-здоровье раствор д/ин. 5 % амп. 1 мл, коробка № 10

82,00 ₴
В наличии
SKU
6567

Інструкція
Код АТС
A Препарати, що впливають на травну систему і обмін речовин

A11 Вітаміни

A11D Препарати вітаміну в1, в том числі і в комбінації з вітамінами в6 і в12.

A11DA Прості препарати вітаміну в1

A11DA01 Тіамін (вітамін В1)
Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка. тіаміну хлорид-Дарниця - синтетичний препарат вітаміну в1 належить до водорозчинних вітамінів. в організмі людини в результаті процесів фосфорилювання перетворюється в кокарбоксилазу, яка є коферментом багатьох ферментних реакцій. вітамін в1 грає важливу роль в обміні речовин і нервово-рефлекторної регуляції, впливає на проведення нервового збудження в синапсах, має гангліоблокуючий і курареподібних ефект. препарат може послаблювати курареподібну дію деполяризуючих м'язових релаксантів.

Фармакокінетика. Препарат добре абсорбується. Фосфорилювання проходить в печінці. Накопичується в печінці, серці, мозку, нирках, селезінці. Виділяється печінкою і нирками, близько 8-10% - в незміненому вигляді.
Показання
Лікування гіпо- та авітамінозу в1, невритів, поліневритів, радикуліту, невралгій, периферичного паралічу, енцефалопатії, неврастенії, виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, атонії кишечника, хронічних уражень печінки, дистрофії міокарда, ендартеріїту, дерматозів нейрогенного походження, піодермії, екземи, псоріазу.
Застосування
Дорослим. препарат застосовувати в / м (глибоко в м'яз) в дозі 25-50 мг (0,5-1 мл) 1 раз на добу щодня. введення починати з низьких доз - не більше 25 мг (0,5 мл 5% розчину) і тільки за умови гарної переносимості вводити вищі дози - 50 мг (1 мл 5% розчину). курс лікування - 10-30 ін'єкцій.

Енцефалопатія Верніке - Корсакова: препарат застосовувати в / м (глибоко в м'яз) в дозі 50-100 мг (1-2 мл 5% розчину) 2 рази на добу до клінічного поліпшення. Слід враховувати ймовірність розвитку алергічної реакції на введення вітаміну В 1.

Дітям у віці старше 8 років: препарат призначати в дозі 12,5 мг (0,25 мл 5% розчину) 1 раз на добу, щодня. Курс лікування - 10-30 ін'єкцій.
Протипоказання
Підвищена чутливість до компонентів препарату; алергічні захворювання; ідіосинкразія; преклімактеричний і клімактеричний періоди у жінок.
Побічні ефекти
При застосуванні препарату можливі такі побічні реакції:

з боку серця: тахікардія, відчуття серцебиття;

з боку судин: колапс;

з боку нервової системи: головний біль, запаморочення, неспокій, парестезії;

з боку органу зору: поразка зорового нерва;

з боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: утруднене дихання, задишка;

з боку травного тракту: утруднене ковтання, нудота, кишкові геморагії;

з боку шкіри та підшкірної клітковини: гіперемія, свербіж;

з боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи дерматит, висип, кропив'янка, набряк Квінке, бронхоспастический синдром із судомами, анафілактичний шок;

з боку печінки: порушення активності ферментів печінки;

загальні порушення та зміни в місці введення: підвищене потовиділення, озноб, тремор, загальна слабкість, набряки, гарячка; реакції в місці введення, висип, свербіж;

явище сінаптоплегіі - здатність тіаміну утворювати комплекси з різними медіаторами - може супроводжуватися зниженням артеріального тиску, виникненням серцевої аритмії, порушенням скорочення скелетних (у тому числі дихальних) м'язів, пригніченням ЦНС; тіаміну хлорид зумовлює вироблення резистентності стафілокока до антибіотиків.
Особливі вказівки
Перед парентеральним застосуванням розчину тіаміну хлориду обов'язкове проведення шкірної проби на індивідуальну чутливість до препарату. після проведення ін'єкції необхідний контроль протягом 30 хв через можливість виникнення тяжких алергічних реакцій.

Анафілактичні реакції розвиваються частіше після в / в введення у високих дозах.

Ін'єкції тіаміну бажано робити не раніше ніж через 12 годин після ін'єкції піридоксину.

При в / м введенні препарат слід вводити глибоко в м'яз, при в / в - повільно.

В / м і п / к ін'єкції болючі через низький рН розчину.

Добова потреба у вітаміні В 1: для дорослих чоловіків - 1,2-2,1 мг, для осіб похилого віку - 1,2-1,4 мг, для жінок - 1,1-1,5 мг з додаванням 0,4 мг вагітним та 0,6 мг - жінкам, які годують груддю, для дітей - в залежності від віку - 0,3-0,5 мг.

Не можна застосовувати препарат як заміну збалансованої дієти, тільки в комплексі з дієтотерапією.

Ін'єкційну форму препарату необхідно застосовувати при лікуванні хворих з порушеннями всмоктування в кишечнику або з резекцією шлунка, при неможливості прийому тіаміну в таблетованій формі (нудота, блювота, до- і післяопераційний період), а також при важких формах захворювання або на початку лікування для швидшого досягнення терапевтичного ефекту.

Починати парентеральне введення рекомендується з низьких доз (максимум 0,5 мл дорослим), і тільки при добрій переносимості вводити більш високі дози.

З обережністю призначати при підвищеній збудливості нервової системи, гіперацидних формах виразки дванадцятипалої кишки.

При енцефалопатії Верніке перед введенням глюкози необхідно прийняти тіамін.

Якщо виявляють алергію до вітаміну В 1, хворому слід скасувати рис, гречку, м'ясо, хліб (сорти, випечені з борошна грубого помелу).

У хворих на алкоголізм можливе посилення симптомів побічної дії препарату. Тіамін може послаблювати дію деполяризуючих міорелаксантів, адренолитических і симпатоміметичних засобів.

Препарат при застосуванні в високих дозах може спотворювати результати при визначенні рівня теофіліну в плазмі крові спектрофотометричним методом і уробилиногена - за допомогою реагенту Ерліха.

Застосування в період вагітності та годування груддю. Можливе застосування препарату в період вагітності та годування груддю за показаннями у рекомендованих дозах.

Діти. Для дітей зазвичай застосовують 2,5% р-р тіаміну хлориду. Допускається введення 5% розчину дітям у віці з 8 років.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Під час лікування слід дотримуватися обережності при керуванні автотранспортом і роботі зі складними механізмами в зв'язку з можливістю розвитку побічних ефектів з боку нервової системи.
Взаємодії
При одночасному застосуванні препарату з іншими лікарськими засобами можливо:

з деполяризуючих міорелаксантами (суксаметонію хлорид), похідними холіну - ослаблення їх терапевтичної дії;
з Тіосемікарбазон, 5-фторурацилом - інгібування активності тіаміну;
з кофеїном, препаратами, що містять сірку і естрогени - збільшення потреби організму в тіаміні;
з протисудомними препаратами (фенобарбітал, фенітоїн, карбамазепін), дигоксином, індометацином, антацидними препаратами - розвиток дефіциту тіаміну;
з ціанокобаламіном, пиридоксином - утруднення перетворення тіаміну в фосфорильовану біологічно активну форму і посилення його алергізуючої дії. Не рекомендується одночасне парентеральне введення тіаміну з пиридоксином (вітаміном В 6) або ціанокобаламіном (вітамін В 12);
з етанолом - уповільнення швидкості всмоктування тіаміну;
з адреноміметиками, симпатоміметиками - ослаблення їх терапевтичної дії.
При в / в введенні одночасно з розчинами, що містять натрію гідросульфіт як антиоксидант або консервант, тіамін нестабільний.

Тіамін нестабільний в лужному і нейтральному розчинах, застосування з карбонатами, цитратами, барбітуратами, з Cu 2, йодидом, цитратом залізо-амонію, таніновою кислотою не рекомендоване.
Передозування
Симптоми: можливе посилення симптомів побічної дії препарату. не виключено розвиток гіперкоагуляції, порушення пуринового обміну.

Лікування: відміна препарату, симптоматична терапія.
Умови зберігання
В оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °C. Не заморожувати.

Характеристики
Производитель Здоровье
Страна производителя Украина
Напишите свой собственный отзыв
Отзыв для:Тиамина хлорид-здоровье раствор д/ин. 5 % амп. 1 мл, коробка № 10